jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۹۷۵   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۵:۳۸

دوستی پارکورکار حرفه‌ای با دختر جوان او را گرفتار اعتیاد و باند سرقت کرد. پسر جوان مثل مرد عنکبوتی از دیوار خانه‌ها بالا می‌رفت و از آنجا سرقت می‌کرد.

به گزارش گروه حوادث جام‌ جم آنلاین، روزهای پایانی اسفند سال گذشته مردی با حضور نزد بازپرس کشیک دادسرای ناحیه 34 تهران از اعضای باندی به اتهام سرقت اموال خانه‌اش شکایت کرد.

پرونده به پلیس آگاهی تهران ارسال شد و شاکی در جریان تحقیقات گفت: تازه ازدواج کرده بودم. بعد از بازگشت از مهمانی متوجه شدیم که در بالکن خانه باز و وسایل به‌هم‌ریخته بود و طلاهایمان، لپ‌تاپ و مقداری دلار که ارزش اموال 250میلیون تومان می‌شد به سرقت رفته است. دوربین‌های مداربسته ساختمان را بررسی کرده و مردی را دیدم که شبیه مرد عنکبوتی همدستانش را از دیوار بالا می‌برد و بعد از سرقت آنها را پایین آورد. زنی نیز در خیابان کشیک می‌داد.

در جریان تحقیقات افراد دیگری نیز که ساکن غرب، شمال‌غرب و مرکز پایتخت بودند و به شیوه‌ای مشابه از خانه‌شان سرقت شده بود به پلیس آگاهی آمده و شکایت‌هایی را مطرح کردند. همچنین معلوم شد برخی از آنها مورد حمله سارقان قرار گرفته و زخمی شده‌اند.

درحالی‌که پلیس به دنبال اعضای این باند بود، مرد 25ساله‌ای هفته گذشته به پلیس آگاهی تهران آمد و راز این سرقت‌ها را فاش کرد و گفت: مربی پارکور هستم. اتفاقی با دختری به نام محیا مقابل باشگاه ورزشی‌ام آشنا شدم که مدعی بود مدیر یک شرکت هنری است و می‌تواند تبلیغات رشته‌ام را انجام دهد اما باید در برابر آن به او آموزش پارکورکاری دهم که پذیرفتم. اما بعد از مدتی او مرا در مهمانی‌های شبانه معتاد به شیشه و گل کرد. فهمیدم دروغ گفته و یک خلافکار است. مثل مرد عنکبوتی در 180ثانیه اعضای باند را به طبقات دوم تا چهارم ساختمان می‌رساندم. از طریق بالکن وارد خانه‌ها شده و با باز کردن در آن اموالی کم‌حجم مثل دلار، طلا، سکه، لپ‌تاپ و تابلوفرش‌های نفیس را سرقت می‌کردیم و با سوار شدن به خودروهای اجاره‌ای مدل بالا با پلاک مخدوش از محل دور می‌شدیم. در ادامه اموال سرقتی را به آن دختر می‌دادیم و او به‌جای پول به ما مواد می‌داد. از همدستی با او خسته شده و تصمیم گرفتم خود را تسلیم کنم.

پسر جوان ادامه داد: در جریان دو مورد از سرقت‌هایمان محیا سر من و بقیه اعضای باند کلاه گذاشت. در یکی از سرقت‌ها حدود 20 شمش طلا از خانه‌ای سرقت کردیم و از دو خانه دیگر تعدادی مجسمه عتیقه برداشته و این اموال را به محیا دادیم اما او با ادعای این‌که این اموال تقلبی بوده سهم ما را از آن نداد که بعد فهمیدیم اموال سرقتی ارزش میلیاردی داشته‌اند.

با اعتراف این متهم، پنج مرد دیگر که همدستان او بودند نیز شناسایی و بازداشت شدند و اعتراف کردند که سرقت‌ها را با دستور محیا، سرکرده باند انجام داده‌اند.

محیا نیز دو روز پیش بازداشت شد و با اعتراف به جرایمش گفت: علاقه‌ام به یک جوان معتاد مرا گرفتار اعتیاد و خلاف کرد.

جیب‌بر شده و یک‌سال‌ونیم زندان بودم. در آنجا زن سابقه‌داری به من آموزش دزدی داد و یک خلافکار حرفه‌ای شدم. پس از تشکیل باند، با اجاره خودروهای مدل بالا آنها را به محل‌های سرقت می‌بردم تا کسی به ما شک نکند.

اگر مالباخته سر می‌رسید همدستانم او را مجروح کرده و از محل فرار می‌کردند.

با اعتراف اعضای این باند، تحقیقات از آنها در پلیس آگاهی تهران ادامه دارد.

گروه حوادث روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها