jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۸۰۳   ۳۰ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۷:۵۲

رکورددار زمان ابتلا به کرونا در جهان بعد از 14 و نیم ماه رنج بردن از عوارض این بیماری درگذشت.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، در مدت زمان همه گیری بیماری کرونا هیچ فردی در جهان به اندازه جیسون کلک 49 ساله و انگلیسی از عوارض طولانی بعد از ابتلا به کرونا رنج نبرد. او رکورددار زمان ابتلا به کرونا در جهان به شمار می رود و هیچ بیمار کرونایی به اندازه او عوارض طولانی مدت بیماری را تحمل نکرده است.

او بعد از 14 ماه و نیم مبارزه با عوارض طولانی مدت کرونا در بیمارستانی در لیدز تسلیم شد و جان سپرد.  عوارض طولانی مدت این بیمار به قدری طولانی شده بود که وی در روزهای آخر عمر ادامه درمانش را نپذیرفت.

عوارض طولانی مدت به وجود آمده از بیماری کرونا در بسیاری از بیماران مشاهده می شود اما موردی که یک بیمار بیش از 14 ماه از عوارض آن رنج ببرد گزارش نشده بود.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

موج پنجم ‌شکل نگیرد عجیب است!

در روزهای اخیر درباره این‌که موج پنجم کرونا در کشورمان شروع شده یا خیر، اظهارنظرهای مختلفی می‌شود اما بهتر است فارغ از این‌که آیا این موج ایجاد شده یا قرار است در آینده ایجاد شود، به این مساله توجه کنیم که چه اتفاقاتی در کشورمان در حال وقوع است.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش