jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۵۱۲   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۵:۴۸

یک مطالعه جدید نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه را حذف می کنند، مواد مغذی اصلی را که بیشتر در مواد غذایی تشکیل دهنده وعده های صبح وجود دارد، از دست خواهند داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل داده‌ها در مورد بیش از ۳۰ هزار بزرگسال آمریکایی نشان داد که حذف صبحانه به معنای از دست دادن کلسیم موجود در شیر، ویتامین C موجود در میوه و فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در غلات غنی شده است.

«کریستوفر تیلور»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی اوهایو، در این باره می‌گوید: «آنچه که ما مشاهده می‌کنیم این است که اگر غذا‌هایی که معمولاً در وعده صبحانه مصرف می‌شوند را نمی‌خورید، معمولاً تمایلی به مصرف آن‌ها در ادامه روز هم ندارید.»

این مطالعه شامل ۳۰۸۸۹ بزرگسال ۱۹ ساله و بالاتر بود که بین سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۶ در نظرسنجی شرکت کرده بودند. محققان داده‌های حاصل از رژیم‌های غذایی ۲۴ ساعته شرکت کنندگان را تجزیه و تحلیل کردند.

نتایج نشان داد افرادی که صبحانه شأن را حذف کرده بودند ویتامین‌ها و مواد معدنی کمتری را نسبت به افرادی که صبحانه می‌خوردند، دریافت کرده‌اند. این اختلاف برای فولات، کلسیم، آهن و ویتامین‌های A، B ۱، B ۲، B ۳، C و D بیشتر مشخص بود.

به گفته تیلور: «میان وعده در واقع کمک به دریافت کالری یک وعده غذایی برای افرادی است که صبحانه را حذف می‌کنند. افرادی که صبحانه می‌خورند، کالری بیشتری نسبت به افرادی که صبحانه نمی‌خورند مصرف می‌کنند، اما وعده ناهار، شام و میان وعده برای افرادی که صبحانه را حذف کرده‌اند بسیار بیشتر بوده و از کیفیت پایین‌تری برخوردار است.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

پیک پنجم با واریانت هندی

پیک پنجم با واریانت هندی

در پیک پنجم که نشانه‌های بروز آن آشکار شده، ما با واریانتی به نام دلتا یا واریانت هندی روبه‌رو هستیم.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش