jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۵۱۲   ۲۸ خرداد ۱۴۰۰  |  ۰۵:۴۸

یک مطالعه جدید نشان می دهد بزرگسالانی که صبحانه را حذف می کنند، مواد مغذی اصلی را که بیشتر در مواد غذایی تشکیل دهنده وعده های صبح وجود دارد، از دست خواهند داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل داده‌ها در مورد بیش از ۳۰ هزار بزرگسال آمریکایی نشان داد که حذف صبحانه به معنای از دست دادن کلسیم موجود در شیر، ویتامین C موجود در میوه و فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در غلات غنی شده است.

«کریستوفر تیلور»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی اوهایو، در این باره می‌گوید: «آنچه که ما مشاهده می‌کنیم این است که اگر غذا‌هایی که معمولاً در وعده صبحانه مصرف می‌شوند را نمی‌خورید، معمولاً تمایلی به مصرف آن‌ها در ادامه روز هم ندارید.»

این مطالعه شامل ۳۰۸۸۹ بزرگسال ۱۹ ساله و بالاتر بود که بین سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۶ در نظرسنجی شرکت کرده بودند. محققان داده‌های حاصل از رژیم‌های غذایی ۲۴ ساعته شرکت کنندگان را تجزیه و تحلیل کردند.

نتایج نشان داد افرادی که صبحانه شأن را حذف کرده بودند ویتامین‌ها و مواد معدنی کمتری را نسبت به افرادی که صبحانه می‌خوردند، دریافت کرده‌اند. این اختلاف برای فولات، کلسیم، آهن و ویتامین‌های A، B ۱، B ۲، B ۳، C و D بیشتر مشخص بود.

به گفته تیلور: «میان وعده در واقع کمک به دریافت کالری یک وعده غذایی برای افرادی است که صبحانه را حذف می‌کنند. افرادی که صبحانه می‌خورند، کالری بیشتری نسبت به افرادی که صبحانه نمی‌خورند مصرف می‌کنند، اما وعده ناهار، شام و میان وعده برای افرادی که صبحانه را حذف کرده‌اند بسیار بیشتر بوده و از کیفیت پایین‌تری برخوردار است.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها