jamejamonline
اقتصادی اقتصاد جهان کد خبر: ۱۳۲۱۴۵۳   ۲۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۶

سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، پنجشنبه، به دنبال افت سهام وال‌استریت در معاملات دیشب افت کردند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، سهام آسیا اقیانوسیه در معاملات امروز، پنجشنبه، به دنبال افت سهام وال‌استریت در معاملات دیشب افت کردند.

فدرال‌رزرو در پایان اجلاس سیاست‌گذاری خود اعلام کرد نرخ بهره را زودتر از آنچه قبلاً برنامه‌ریزی شده بود، یعنی سال ۲۰۲۳، بالا خواهد برد.

جامع‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی بدون سهام ژاپن ۰.۷۷ درصد افت کرد و نیکی ژاپن با سقوط ۱.۲۳ درصدی روبرو شد.

در بازار چین کامپوزیت شانگ‌های بر خلاف بازار‌های منطقه ۰.۱۲ درصد رشد کرد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با افت اندک ۰.۰۴ درصدی روبرو شد.

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۲۹ درصد پایین آمد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۵۴ درصد از ارزش خود را از دست داد.

در بازار ارز، دلار پس از بیانیه فدرال‌رزرو تقویت شد. نرخ برابری دلار با ین ژاپن و یوآن چین به ترتیب به ۱۱۰.۶۳ واحد و ۶.۴۲ واحد رسید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

معیشت،‌ در صدر اولویت‌ ها

با توجه به موج گرانی کالاهای اساسی و تورم‌های بی‌ سابقه در چند سال اخیر و همچنین رشد اقتصادی کشورمان که در یک دهه اخیر نزدیک به صفر بوده‌است، قدرت خرید مردم و خانوارهای ایرانی به‌ شدت کاهش یافته و سفره آنها نیز کوچک‌تر شده‌است.

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر