jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۳۶۰   ۲۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۴:۱۹

نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین المللی:

ایران به زودی از کانال سوئیس بی‌نیاز می‌ شود

نماینده دائم روسیه در سازمان‌ های بین المللی وین اعلام کرد که امیدواریم با تحولات اخیر، ایران به زودی از کانال سوئیس بی نیاز شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، میخاییل اولیانوف نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی وین امروز (چهارشنبه) از احتمال بی نیازی ایران از استفاده از کانال مالی سوئیس برای تبادلات تجاری خبر داد.

او در صفحه توئیتر خود نوشت: ما از این تحولات استقبال می‌کنیم. هرچند کانال سوئیس الان مفید است، اما امیدواریم به زودی دیگر نیازی به آن نباشد.

اولیانوف افزود: اگر مذاکرات وین به نتیجه مثبت برسد‏، ایران در نتیجه برداشته شدن تحریم ها، قادر خواهد بود از پولش مطابق با خواست خود و از طریق مجرا‌های عادی استفاده کند.

دولت سوئیس با هماهنگی وزارت خزانه داری آمریکا یک کانال مالی جدید برای خرید و انتقال دارو به ایران و مراودات مالی در این زمینه را در سال ۹۸ راه اندازی کرد.

اولیانوف دیروز (سه‌شنبه) در مصاحبه با خبرگزاری روسی «اینترفکس» گفت: رسیدن به توافق در خصوص احیای توافق هسته‌ای ایران قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری ایران امکانپذیر نیست، اما مذاکرات ادامه دارد.

او افزود: تا آنجا که متوجه شدیم، اوضاع نباید تأثیر چشمگیری بر مسیر مذاکرات بیشتر بگذارد.

نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین المللی وین تصریح کرد که اگرچه پیشرفتی حاصل نشده، اما این روندمذاکرات در حال پیش‌روی است و توجه اصلی باید به طرح اجرای توافقات وین باشد و این مسئله آشکار امروز است و باید به منظور احیای کامل برجام، در خصوص اقدامات و بازه زمانی انجام این اقدامات به توافق برسیم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها