انفجار یک دستگاه خودرو بمب گذاری شده در شهر عفرین واقع در شمال غرب استان حلب سوریه دو کشته و چندین زخمی برجا گذاشت.
کد خبر: ۱۳۲۱۲۹۷
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا،  بر اثر انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در شهر عفرین سوریه که تحت کنترل تروریست‌های مسلح مورد حمایت ترکیه است، دو نفر کشته و چند تن زخمی شدند.

منابع محلی و رسانه‌ای خبر دادند که یک خودروی بمب گذاری شده روز گذشته در روستای «کفرجنه» شهر عفرین منفجر شد.

این خبرگزاری همچنین خبر داد که دو نفر در این انفجار کشته و شماری زخمی شدند ضمن اینکه خسارت‌های مادی نیز برجای ماند.

این مناطق که تحت کنترل گروه‌های مسلح مورد حمایت ترکیه است، همواره شاهد انفجار خودرو و موتورسیکلت بمب گذاری شده است.

شهر «الباب» در حومه شمال شرقی حلب نیز چندین بار در ماه‌های گذشته شاهد انفجار خودرو و موتورسیکلت بمب گذاری شده بود.

اوایل هفته نیز در حمله موشکی به بیمارستانی در شهر عفرین ۱۸ نفر کشته و ۳۳ نفر زخمی شدند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از مقام‌های محلی در استان «حاتای» ترکیه گزارش داده بود، نیرو‌های کُرد یگان‌های مدافعین خلق (YPG) با موشک‌های گراد و خمپاره بیمارستان «شفا» شهر عفرین را هدف قرار دادند.

مناطق تحت اشغال ترکیه و گروه‌های تروریستی وابسته به آن شاهد وضعیتی بی‌ثبات و درگیری‌های مستمر میان تروریست‌هاست و باعث شده تا اهالی این مناطق از این وضعیت آسیب ببینند.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهر‌های الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

ترکیه در ۲۵ مهرماه ۹۸ نیز برای عقب راندن شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به «نیرو‌های دموکراتیک سوری» از مناطق مرزی الرقه و الحسکه سوریه، عملیات نظامی موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه آغاز کرد که این عملیات یک هفته‌ای، پس از توافق آتش بس میان آنکارا و واشنگتن متوقف شد و ترکیه به شبه نظامیان کُرد سوریه پنج روز مهلت داد که تا عمق ۳۲ کیلومتری از مرز ترکیه عقب نشینی کنند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها