jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۲۰۳   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۵۹

بر اثر وقوع تیراندازی در شیکاگو واقع در آمریکا، ۴ نفر کشته و ۴ تَن زخمی شدند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، بر اثر تیراندازی امروز سه شنبه در شیکاگو آمریکا، ۸ نفر کشته و زخمی شدند.

پلیس شیکاگو در این باره اعلام کرد که حادثه تیراندازی ساعت ۰۵:۴۵ صبح امروز در منطقه «اِنگل وود» (Englewood) روی داده است.

پلیس بر این باور است که پیش از وقوع این تیراندازی جر و بحثی داخل یک خانه روی داده است که با حادثه مذکور در ارتباط است.

گزارش ها در این باره حاکیست که ۴ نفر در صحنه وقوع جُرم کشته شده اند. همچنین، حال ۴ زخمی این تیراندازی نیز وخیم گزارش شده است.

به گزارش مهر، در حالی که روزانه خبرهای متعددی در خصوص تیراندازی در آمریکا و آمار بالای جان باختگان در این حوادث منتشر می‌شود؛ اما لابی قدرتمند سلاح در آمریکا اجازه نمی‌دهد که قانونی در خصوص اعمال محدودیت برای در اختیار داشتن سلاح در این کشور تصویب شود.

در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه‌ها سبب شده تا اغلب مردم سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالا است.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوری که تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می‌شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر