رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود دو میلیون دوز واکسن کرونا به کشور طی روزهای آتی، گفت: محموله واکسن کرونا قرار بود روز دوشنبه بیاید که این اتفاق نیفتاد، اما امیدواریم فردا بارگیری آن انجام شود و به زودی وارد کشور شود.
کد خبر: ۱۳۲۱۱۹۰

به گزارش جام جم آنلاین، دکتر کریم همتی درباره وضعیت واردات واکسن کرونا از سوی جمعیت هلال احمر، گفت: متاسفانه چند هفته‌ای وقفه‌ در واردات واکسن کرونا ایجاد شد، اما ان‌شاءالله در چند روز آینده، مطابق قولی که داده شده، با اقداماتی که انجام شده است و مبالغی که به حساب شرکت‌های فروشنده واکسن واریز شده است، امیدواریم بیش از دو میلیون دوز واکسن معتبر وارد کشور شود که در کنار سایر زحماتی که وزارت بهداشت می‌کشد، بتوانیم هموطنان‌مان را با استفاده از واکسن‌های وارداتی و همچنین واکسن‌ های معتبر تولید داخلی واکسینه کنیم و بخشی از دغدغه‌های هموطنان‌مان در این زمینه مرتفع شود.

وی افزود: جمعیت هلال احمر این آمادگی را دارد که مطابق قولی که داده شده، اگر طرف خارجی به تعهداتش عمل کند، ان‌شاءالله مابقی واکسن‌های مورد نیاز را وارد کشور کند.

همتی ادامه داد: طبیعتا با توجه به گروه هدف واکسیناسیون، هم از محصولات تولید داخلی استفاده می‌شود و هم از واکسن‌های وارداتی تا بتوانیم پوشش واکسیناسیون را به سطح قابل قبولی برسانیم. در این زمینه همکاری بسیار نزدیکی هم بین وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر و سایر ارکان دولت وجود دارد.

همتی گفت: محموله واکسن کرونا قرار بود روز دوشنبه بیاید که این اتفاق نیفتاد، اما امیدواریم فردا بارگیری آن انجام شود و به زودی وارد کشور شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها