jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۱۰۶۷   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۴۲

مسئولان ایالت ایلیونوی آمریکا در پی وقوع آتش سوزی در یک کارخانه مواد شیمیایی از آن به عنوان یک فاجعه زیست محیطی یاد کردند؛ این حادثه موجب شده که تنفس تا شعاع ۵ کیلومتری خطرناک اعلام شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا،  تاکنون ۱۵۰ واحد مسکونی در اطراف این کارخانه مواد شیمیایی تخلیه شده است.

این آتش سوزی روز دوشنبه (دیروز) در کارخانه شیمیایی «کمتول» واقع در «راکتون» ایالت ایلیونوی رخ داد. مسئولان اداره بهداشت این ایالت از ساکنان محلی خواستند تا شعاع سه مایلی از این محل بدون ماسک وارد هوای باز نشوند و تنفس نکنند و هیچ جسمی که ناشی از این آتش سوزی بوده را با دست لمس نکنند.

سی ان ان گزارش داد: بنا به گفته مقامات آتش نشانی منطقه راکتون انتظار می‌رود اطفای این آتش سوزی چندین روز به طول انجامد؛ بنابراین گزارش مسئولان منطقه راکتون بیم آن دارند که مواد شیمیایی این کارخانه که از متعلقات نفتی است وارد رودخانه «راک» در فاصله ۳۰۰ متری شده و این امر به یک فاجعه زیست محیطی بدل شود.

سی ان ان درادامه گزارش داد: علت این آتش سوزی هنوز مشخص نیست، اما ۷۰ نفر از پرسنل این کارخانه توانسته اند از این حادثه جان به دربرده و حدود ۱۷۰ مامور آتش نشان از ۴۰ ایستگاه برای اطفای این حریق به صحنه آتش سوزی آمده اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها