jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۳۲۱۰۲۳   ۲۵ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۰۷

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد قصد دارد هواپیماهای نظامی بدون سرنشین مجهز به هوش مصنوعی را برای پشتیبانی از جنگنده های نسل آینده بسازد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، این وزارتخانه به دلیل از دور خارج کردن جنگنده F-۲ از حدود سال ۲۰۳۵ در حال ساخت جایگزین آن است.

این هواپیمای نظامی بدون سرنشین برای کمک به شناسایی سریع جنگنده‌ها و موشک‌های دشمن جت‌های جنگنده جدید را همراهی خواهد کرد.

انتظار می‌رود که این هواپیما‌ها به ایمنی خلبان و بهبود قابلیت‌های واکنش کمک کند.

وزارت دفاع ژاپن قصد دارد که برای تحقیق در مورد بهبود فناوری هوش مصنوعی در پیش نویس بودجه سال مالی آینده درخواست بودجه کند.

هدف این تحقیق ساخت هواپیمای نظامی با قابلیت پرواز خودمختار همزمان با تطبیق خود با شرایط هوا و زمین است.

وزارت دفاع ژاپن در نظر دارد که استقرار این هواپیمای نظامی را در حدود سال ۲۰۳۵ درست همزمان با جنگنده‌های نسل آینده آغاز کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو