سران گروه ۷ امروز با صدور بیانیه ای پایانی ضمن اعلام حمایت از احیای برجام، به ایراد اتهامات حقوق بشری علیه چین پرداخته و خواستار روابط پایدار با روسیه شدند.
کد خبر: ۱۳۲۰۷۸۲

به گزارش جام جم آنلاین، گروه ۷ امروز یکشنبه و در روز پایانی نشست خود در «کورنوال» انگلیس در بیانیه ای بدون اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت توسط ترامپ اعلام کرد: ما از بحث و گفتگو میان اعضای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به ویژه با ایالات متحده با هدف بازگشت واشنگتن و تهران به تعهدات خود در توافق هسته ای استقبال می کنیم.

در بخشی از بیانیه صادره از سوی سران گروه ۷ در این خصوص بدون اشاره به ماهیت دفاعی برنامه موشکی تهران آمده است: کشورهای گروه ۷ همچنین از ایران می خواهند همه فعالیت های مربوط به موشک های بالستیک و مسائل منع گسترش سلاح های هسته ای را متوقف کند!

به گزارش شبکه تلویزیونی بلومبرگ، در بخش دیگری از این بیانیه در خصوص روسیه نیز آمده است: خواستار روابط پایدار و قابل پیش‌بینی با روسیه هستیم. ما سود و منفعت خود را در روابط قابل پیش‌بینی و پایدار با روسیه می‌بینیم و همچنان به همکاری در حوزه‌های مشترک ادامه خواهیم داد.

بیانیه مذکور می افزاید: بار دیگر از روسیه می‌خواهیم که رفتارهای بی‌ثبات‌کننده خود را متوقف کرده از جمله مداخله در سیستم‌های دموکراتیک دیگر کشورها را کنار بگذارد!

در این بیانیه همچنین از چین خواسته شده است تا به حقوق بشر ادعایی غرب احترام بگذارد!

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها