jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۷۶۶   ۲۳ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۸:۴۹

نشست پارلمان رژیم صهیونیستی برای رأی‌گیری در خصوص تشکیل کابینه ضدنتانیاهو در این رژیم در حالی آغاز شده است که با تشدید هرج و مرج حین سخنرانی «نفتالی بنت»، بارها حرف های وی قطع شد.

به گزارش جام جم آنلاین، هم اکنون جلسه کنیست برای رأی‌گیری در خصوص تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، برخی از نمایندگان حزب نتانیاهو (لیکود) خطاب به «نفتالی بنت» نخست وزیر مکلف این رژیم فریاد زدند: زشت، حیله گر، دروغگو. در ادامه، «یاریو لوین» رئیس کنیست شماری از نمایندگان این حزب را از سالن اخراج کرد.

به گزارش الجزیره، شماری از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی نیز به نخست وزیری نفتالی بنت معترض بوده و سخنرانی وی را در جلسه رأی گیری برای کابینه اش تحریم کردند.

نخست وزیر مکلف این رژیم در جلسه رأی گیری در سخنان خود اعلام کرد: اسرائیل به علت اختلافات و دو دستگی ها فاقد بودجه شده است. ما در برابر چالشی هستیم که به روشنی در میان اسرائیلی ها دیده می شود و این چالش نیز دو دستگی است که الان در داخل کنیست نیز دیده می شود.

وی در بخشی از سخنانش برنامه هسته ای ایران را بزرگترین تهدید رژیم صهیونیستی خواند.

«بنت» در جلسه امروز کنیست گفت: دولت جدید کارش را برای مقابله با برنامه هسته ای ایران به زودی آغاز خواهد کرد. برنامه هسته ای ایران بزرگترین چالش دولت ما است.

«نفتالی بنت» اضافه کرد: امیدوارم آتش بس با غزه ادامه پیدا کند. نظامیان گم شده ما نزد حماس باید بازگردانده شوند.

در ادامه این نشست نتانیاهو نیز وارد کنیست شد.

براساس گزارش این شبکه، حالت هرج و مرج کنیست رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است و در این میان شماری از نمایندگان موافق و مخالف هنگام سخنرانی نفتالی بنت فریاد می زنند و یکدیگر را متهم می کنند.

به نظر می‌رسد ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید با همراهی طیف مختلفی از احزاب دیگر بتواند رأی اعتماد بگیرد و به نخست‌وزیری ۱۲ ساله بنیامین نتانیاهو پایان دهد.

دو ضلع اصلی این ائتلاف نفتالی بنت و یائیر لاپید به ترتیب هر کدام ۲ سال و ۳ ماه نخست‌وزیر خواهند بود.

بنت کارآفرین میلیونر در حوزه فناوری‌های پیشرفته و لاپید مجری تلویزیونی سابق است.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدیحه‌ای برای یک جاسوس

مدت‌هاست این ستون منتظر است؛ چشم انتظار تولد و به دنیا آمدن. قصه از مرثیه شروع شد. یلی، فرهیخته‌ای، فحلی دستش از دنیا کوتاه شده بود. چند خطی به یادش ادای دین کردم. چند روز بعد بزرگ دیگری پرکشید. باز باید می‌نوشتم.

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ظهور قدرت‌های نوین تشدید افول آمریکا

ایالات‌ متحده‌آمریکا در تلاش برای حفظ هژمونی در حال افول خود، در پرونده‌های خاصی، متوسل به تحریم‌های یکجانبه برای اعمال فشار بر قدرت در حال ظهور چین شد. یکی از پاشنه‌های آشیل اژدهای خفته از نظر واشنگتن، هنگ‌کنگ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر