jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۲۰۵۵۶   ۲۲ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۹:۳۱

سفیر قطر در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با تاکید بر لزوم همکاری رژیم صهیونیستی با آژانس ، خواستار باز شدن درهای مراکز هسته ای این رژیم به روی بازرسان بین المللی شد.

به گزارش جام جم آنلاین، «سلطان بن سالمین المنصوری» سفیر قطر در اتریش و نماینده دائم این کشور در سازمان ملل و دیگر سازمان‌های بین‌المللی در وین در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که در وین برگزار شد، عنوان کرد که دوحه به شدت از حاکمیت قانون در روابط بین المللی به عنوان ضامن اصلی برای ایجاد یک فضای بین المللی صلح آمیز و پایدار است، حمایت می‌کند.

سفیر قطر در اتریش افزود: خلع سلاح هسته‌ ای مطابق با توافقات بین المللی و قطعنامه‌های سازمان ملل یکی از راه‌های حمایت از حاکمیت قانون در روابط بین الملل است.

دیپلمات قطری تصریح کرد: همه کشورهای عربی از جمله قطر به پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ ای پیوسته‌اند و کلیه قطعنامه‌های بین المللی از جمله خلع سلاح‌ های هسته‌ ای در منطقه خاورمیانه را پذیرفته‌اند اما اسرائیل از همکاری و همسویی با این تلاش‌ها خودداری می‌کند.

المنصوری با اشاره به رفتارها و سیاست‌های اسرائیل در قبال فلسطینیان و رعایت نکردن قوانین بین‌المللی و استفاده از هرگونه سلاحی برای سرکوب ملت فلسطین، تأکید کرد که حمله اخیر اسرائیل به غزه و تشدید حملات علیه غیرنظامیان و تخریب زیربناها، خشم افکار عمومی جهان از جمله افکار عمومی اسرائیلی ها را برانگیخت.

وی در ادامه به ادعاهای ضد قطری نماینده اسرائیل در آژانس پاسخ داد و از او خواست تا از اظهارات تحریک آمیز با هدف سرپوشی بر حقایق و واقعیت‌های مربوط به توانایی‌های هسته‌ای اسرائیل خودداری کند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها