سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

شرکت بن رو یکی از صنایع مادر در کشور است

بهزاد سام‌دلیری سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی در جریان بازدید از شرکت خودروسازی بن رو شهرستان ساوه و در جمع خبرنگاران گفت: این شرکت یکی از صنایع مادر در کشور به شمار می رود و از جمله خودروسازان مطرح زیرمجموعه سایپا است
کد خبر: ۱۳۲۰۰۸۴
 
شرکت بن رو یکی از صنایع مادر در کشور است
 
 
وی اظهار کرد: هر چه کارگران متعهدتر باشند چرخه تولید پر رونق‌تر و کیفیت محصولات نیز بهتر خواهد بود زیرا منابع انسانی مهمترین سرمایه واحدهای تولیدی محسوب می‌شود که لازم است برای تامین رفاه آنها اقدامات جدی به عمل آید.

سام دلیری افزود: در بحث تعاونی مسکن کارگری با توجه به شرایط قانونی، هر تعداد تعاونی موردنیاز در شهرستان ایجاد خواهد شد و با ما نیز متناسب بل شرایط خاص کشور کمک می کنیم.

وی گفت: مقدمات و بستر تشکیل تعاونی های کارگری در صنایع شهرستان ساوه از جمله کارخانه بن رو مهیا است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت:رعایت استانداردها و الزامات ایمنی امری ضروری است که خوشبختانه کارفرمایان نسبت به این موضوع اهتمام جدی دارند.

وی بیان کرد: در زمینه ایجاد فضای رفاهی و انگیزشی برای کارگران باید اقدامات جدی انجام شود زیرا که توجه به مسائل روحی کارگران علاوه بر سلامت جسمی آنها موضوعی حائز اهمیت است.

وی حمایت و پشتیبانی از واحدهای تولیدی را دغدغه اصلی بخش دولتی عنوان کرد و گفت: تامین مسکن کارگری در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد این در حالی است تحقق این مهم نیازمند مشارکت همه جانبه دستگاه‌های اجرایی مرتبط است
سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد:صیانت از نیروی انسانی اعم از کارفرما و کارگر اصلی ترین هدف در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که در همین راستا مسائل کارگران بررسی و به منظور رفع مشکلات تعاملات لازم با کارفرمایان صورت می‌گیرد.

سام دلیری گفت: در جنگ اقتصادی، تولیدکنندگان بهترین سربازان هستند و باید از آنها حمایت مادی و معنوی داشته باشیم به خصوص در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها باید مشکلات و موانع تولید را در چارچوب قانون برطرف کنیم و پشتیبانی جدی صورت گیرد.

وی ادامه داد: شهرستان ساوه در زمینه اشتغال نیروهای کار شرایط مطلوبی دارد و برای استفاده از این ظرفیت، ۲ برنامه عملیاتی انعقاد تفاهم‌نامه‌ با سازمان فنی و حرفه‌ای به منظور تربیت نیروی کار و تعامل با شهرستان‌های اطراف برای تامین نیروی متخصص موردنیاز واحدهای تولیدی در دستور کار قرار دارد.

سام دلیری بیان کرد: ایجاد هر گونه ظرفیت در راستای رفاه کارگران از جمله تشکیل تعاونی مسکن باید در اولویت قرار دارد و تسهیلات ویژه واحدهای تولیدی نیز براساس نیاز و موقعیت شرکت‌ها تامین خواهد شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی یادآور شد: مجموعه های تولیدی در واقع چرخه حیات کشور هستند و فعالیت پردامنه آنها سبب رونق اقتصادی و اجتماعی می شود.

امام جمعه ساوه نیز در این بازدید، اظهار داشت: به عنوان نماینده ولی فقیه در شهرستان از واحدهای تولیدی شهرستان ساوه با همراهی مسئولان به صورت هفتگی بازدیدهایی داریم و مشکلات آنها احصاء می‌شود.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» اظهار کرد: یکی از مشکلات جدی کارگران در کشور تامین منزل مسکونی است که در این زمینه باید تدابیر مناسبی اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: امسال و در راستای لبیک به بیانات مقام معظم رهبری باید همه توان مسئولان برای رفع موانع تولید و پشتیبانی از واحدهای صنعتی و اشتغالزا به کار گرفته شود.

گفتنی است شرکت بن رو در سال ۱۳۸۲ تاسیس شده و تا سال ۱۳۸۹ تعداد محدودی خودروی چیرمن تولید کرد و از اسفندماه سال ۱۳۸۹ توسط گروه خودورسازی سایپا خریداری شد. وسعت این کارخانه  ۳۶۰ هزار متر مربع است هم اکنون این کارخانه با ایجاد اشتغال برای افزون بر هزار نفر دو خودروی آریو و وانت سایپا ۱۵۱ را تولید و تجاری سازی می‌کند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها