jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۹۳۵   ۱۹ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۱:۲۱

رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ درباره حداکثر فاصله بین دو دوز واکسن کرونا توضیح داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سوری رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹، در پاسخ به این سوال‌که حداکثر فاصله بین دو دوز واکسن کرونا چقدر می‌تواند باشد، بیان کرد: با عنایت به وقفه ایجاد شده غیرقابل پرهیز در ادامه واکسیناسیون برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا، این سوال در جامعه در حال چرخش بوده که پاسخ آن برای رفع ابهام مردم ضروری است.
 
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ در ایران ادامه داد: طبق تحقیق انجام شده در CDC آمریکا روی واکسن‌های تولید غرب این فاصله نباید بیش از ۴۲ روز باشد، در غیر این صورت واکسن اول تقریبا بی اثر و تزریق واکسن باید مجددا به عنوان دوز اول شروع شود.
سوری ادامه داد: پاسخ این سوال در باره واکسن‌های چینی و روسی و ایرانی را نمی‌دانیم، ولی احتمالا همین قاعده برای واکسن‌های دیگر هم کمابیش مصداق دارد.
 
رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کووید ۱۹ درباره زمان دوز دوم واکسن آسترازنکا انگلیسی که از کره جنوبی وارد ایران شده است، بیان کرد: البته آسترازنکا حداکثر زمان ترزیق بعد از دوز اول را ۱۲ - ۱۱ هفته اعلام کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
نبرد با هپاتیت در بارداری

رئیس انجمن متخصصین زنان، زایمان و مامایی ایران می‌گوید دوره بارداری مادر مبتلا به هپاتیت ویروسی B در صورتی كه كبدش خیلی گرفتار نباشد، به‌خوبی طی می‌شود

نبرد با هپاتیت در بارداری

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها