اوضاع بالاتر از سیاه در هند کنترل شده و این کشور وارد روزهای بهتری شده است.
کد خبر: ۱۳۱۹۵۰۹

به گزارش جام جم آنلاین ، آخرین اخبار کرونا در رسانه های مختلف جهان:

 

*اوضاع در هند رو به بهبود پیش می رود و دیگر از آن اوضاع بحرانی خبری نیست هر چند این کشور هنوز در وضعیت اضطراری به سر می برد. براساس آمار منتشر شده توسط وزارت بهداشت هند ، این کشور روز یکشنبه 114 هزار و 460 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش کرد که کمترین میزان در 60 روز گذشته است.

 

*محققان همچنان در رابطه با عوارض طولانی مدت بیماری کرونا هشدار می دهند و می گویند عوارض کرونا می تواند تا یک سال بعد از ابتلا می تواند وجود داشته باشد. در یک تحقیقات انجام شده در بریتانیایی نشان داد 375 هزار شهروند در این کشور یک سال بعد از ابتلا همچنان عوارض دارند.

 

*واکسن فایزر در بریتانیا برای کودکان 12 تا 15 ساله تایید شد.

 

*هر روز ابعاد جدیدی از ویروس کرونای هندی فاش می شود. اکنون دانشمندان می گویند این ویروس نسبت به ویروس قدیمی 60 درصد مسری تر است و بیشتر منجر به بستری شدن بیماران می شود.

 

*تکنولوژی جدید تشخیص بیماری کرونا در کمتر از 80 ثانیه بیماری کرونای افراد را تشخیص می دهد. این کیت جدید تشخیص کرونا در واقع یک اسپری بینی است و 94 درصد نتیجه صحیح و درست دارد.

 

*13 کوهنوردی که به اورست رفته بودند مبتلا به کرونای جهش یافته و جدیدی به نام کرونای نپالی شده اند.

 

*احتمال بروز التهاب قلبی بعد از تزریق واکسن کرونای فایزر وجود دارد. گفته می شود از 5 میلیون فرد واکسینه شده با فایزر 148 نفر دچار عارضه التهاب قلبی شده اند.

 

*نتایج یک مطالعه نشان می دهد ابتلا به کووید۱۹ ریسک ابتلا مجدد به این عفونت را در طول ۱۰ ماه بعد بالغ بر ۸۵ درصد کاهش می دهد.

*براساس یک مطالعه، پاندمی کووید۱۹ نه تنها به سلامت جسمی و اقتصادی ضربه زده است بلکه با افزایش نرخ خودکشی، بر سلامت روان نیز تأثیر گذاشته است.

 

برچسب ها: کرونا ویروس کووید
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها