مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر لرستان گفت: در سال گذشته  لرستان با جذب ۲۸ درصد بیشتر از سهمیه تکلیفی اختصاص داده شده جز استان‌های فرا برتر کشور و در رتبه سبز کشوری قرار گرفت.
کد خبر: ۱۳۱۹۴۷۱
به گزارش جام جم آنلاین لرستان: قدرت الله مرادیان افزود: در استان لرستان بیش از ۷۷ هزار خانوار تحت پوشش این صندوق قرار دارند و ۳۲۰۰ خانوار از مزایای آن برخوردار شده‌اند.
 
وی تصریح کرد: از لحاظ تعداد، شهرستان خرم آباد با ۱۹ هزار خانوار بیمه شده بیشترین و شهرستان پلدختر با ۱۵۰۰ خانوار کمترین تعداد بیمه شده را به خود اختصاص داده است.
 
مرادیان ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر تنها صندوقی است که از کمک ۷۰ درصدی دولت برخوردار است.

وی اظهار کرد: بیمه شده فقط ۳۰ درصد حق بیمه را پرداخت می‌کند و از مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای برخوردار خواهد شد.
 
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر لرستان گفت: اتفاقات خوبی که در سال ۹۹ برای این صندوق افتاد طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران بود که به طور یکسان مشمول همه آنها مطابق دریافتی سال ۹۹ صورت گرفت.

وی افزود: برخورداری فرزندان بیمه شدگان از بورسیه تحصیلی، انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان‌ها، بانک‌های اعطاکننده تسهیلات مشاغل روستایی و ارگان‌های دولتی است از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.
 
مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر لرستان گفت: صندوق بیمه استان با تمرکز بر شهرهای کمتر شمول شده بیمه، جذب جوانان و خانم‌های خانه دار برنامه ریزی کرده که در امسال بتواند جوانان و زنان متأهل فاقد بیمه را جذب این صندوق کند.
 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها