jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۴۱۵   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۷:۱۸

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خبر داد؛

پایش سلامت بیش از ۱۸۰۰ مسافر ورودی به کشور در ۲۴ ساعت گذشته

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از پایش سلامت نزدیک به ۱۸۱۵ مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، مهدی ولیپور در گفتگو با ایسنا دراین باره گفت: طرح غربالگری مسافران ورودی به کشور از ۲۰ اسفندماه ۹۹ بر عهده جمعیت هلال احمر گذاشته شد و سازمان امدادونجات در همکاری با وزارت بهداشت، اجرای آن را در ۲۸ پایانه مرزی که در حال حاضر ۱۶ مورد آن فعال است، آغاز کرد.

وی با بیان اینکه از زمان شروع این طرح تا صبح امروز یکشنبه، ۱۶ خردادماه، ۳۴۴هزار و ۷۱۱ نفر از مسافران ورودی به کشور مورد غربالگری قرار گرفته‌اند، گفـت: طی روز گذشته نیز ۱۸۱۵ مسافر مورد بررسی قرار گرفتند.

ولیپور با بیان اینکه در مجموع از ابتدای آغاز طرح تا کنون ۶۳ نفر به دلیل داشتن علائم و مثبت شدن تست‌ها به قرنطینه موقت منتقل شده‌اند، گفت: در روز گذشته ۲۱۵ تست PCR و ۳۲۰ تست فوری و در مجموع ۲۰ هزار و ۷۲۳ تست PCR و ۴۹هزار و ۵۴ تست فوری از موارد مشکوک اخذ شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعت هلال احمر تاکید کرد که اجرای این طرح تا هر زمانی که ستادملی مقابله با کرونا تایید کند، ادامه خواهد داشت و امدادگران سازمان امدادونجات در سه شیفت نسبت به پایش و رصد وضعیت سلامتی مسافران ورودی به کشور در پایانه‌های زمینی، هوایی و دریایی فعال کشور اقدام خواهند کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها