jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۳۸۹   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۷

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

دولت باید به بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمرش را بشکند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمر بازار سرمایه را بکشند تا بتواند از این طریق خود را اداره کند.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زاکانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: دولت ۳۴ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه پیش خور کرده و برای دولت بعدی گذاشته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه برنامه‌ای برای ساماندهی بازار سرمایه و رونق بورس دارید؟ افزود: جهت اصلی فعالیت‌های اقتصادی در دولت بنده توجه ویژه به بازار سرمایه خواهد بود و من همه داشته‌های دولت را در خدمت این بازار می‌گیرم، چون بهترین روش موجود ما برای بهره مندی از امکانات مردم در خلق ثروت مابه ازای تولید مناسب همین بازار سرمایه است.

وی گفت: در همین ارتباط ابتدا داخل خود دولت را تنظیم می‌کنم چرا که بخشی از اشکالاتی که در بازار سرمایه ایجاد شد به علت دعوای میان وزرای نفت و امور اقتصادی و دارایی بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: علت دیگر اخلال در بازار بورس دعوایی است که مبتنی بر سیاستگذاری‌های دستوری قیمت‌ها صورت می‌گیرد و علت بعدی اخلال در بازار بورس نیاز دولت به این بازار بود که دست در جیب بازار سرمایه کرد به این ترتیب که وزیر اقتصاد چندی پیش اعلام کرد که دولت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه برداشته است در حالی که دولت حق ندارد از مال مردم بردارد.

زاکانی گفت: دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه این که کمر بازار سرمایه را بکشند تا بتواند از این طریق خود را اداره کند.

وی افزود: دولت اکنون از بابت ایجاد تورم و ظرفیت‌های بازار سرمایه خودش را اداره می‌کند و خبری جدید دارم که ۳۴ هزار میلیارد تومان، دولت پیش خور کرده و برای دولت بعد گذاشته است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در دولت اقدام و اصلاح با گروهی کارشناسانه ثبات را به بازار سرمایه باز می‌گردانیم و بانک باید در خدمت بازار سرمایه قرار گیرد نه این که مداخله گر و رقیب این بازار باشد.

زاکانی افزود: بانکی که به تولید کمک نکند بهتر است درش بسته شود لذا آنچه که برای ما در بحث بازار سرمایه اهمیت دارد این است که به گونه‌ای سیاستگذاری کنیم تا دولت در بازار سرمایه نکند و خودش را خرج بازار سرمایه کند نه این که بازار سرمایه و مال مردم را خرج خود کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

خوزستان نیازمند مدیریت صحیح است

رهبر معظم انقلاب دیروز در بیانات‌شان به موضوع پیگیری مشکلات استان خوزستان و همچنین بی‌تدبیری‌ هایی که در جریان معضلات این استان صورت گرفته اشاره کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر