jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۹۳۸۹   ۱۶ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۰۷

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

دولت باید به بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمرش را بشکند

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه اینکه کمر بازار سرمایه را بکشند تا بتواند از این طریق خود را اداره کند.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زاکانی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: دولت ۳۴ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه پیش خور کرده و برای دولت بعدی گذاشته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه برنامه‌ای برای ساماندهی بازار سرمایه و رونق بورس دارید؟ افزود: جهت اصلی فعالیت‌های اقتصادی در دولت بنده توجه ویژه به بازار سرمایه خواهد بود و من همه داشته‌های دولت را در خدمت این بازار می‌گیرم، چون بهترین روش موجود ما برای بهره مندی از امکانات مردم در خلق ثروت مابه ازای تولید مناسب همین بازار سرمایه است.

وی گفت: در همین ارتباط ابتدا داخل خود دولت را تنظیم می‌کنم چرا که بخشی از اشکالاتی که در بازار سرمایه ایجاد شد به علت دعوای میان وزرای نفت و امور اقتصادی و دارایی بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: علت دیگر اخلال در بازار بورس دعوایی است که مبتنی بر سیاستگذاری‌های دستوری قیمت‌ها صورت می‌گیرد و علت بعدی اخلال در بازار بورس نیاز دولت به این بازار بود که دست در جیب بازار سرمایه کرد به این ترتیب که وزیر اقتصاد چندی پیش اعلام کرد که دولت ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه برداشته است در حالی که دولت حق ندارد از مال مردم بردارد.

زاکانی گفت: دولت باید برای رونق بازار سرمایه کمک کند نه این که کمر بازار سرمایه را بکشند تا بتواند از این طریق خود را اداره کند.

وی افزود: دولت اکنون از بابت ایجاد تورم و ظرفیت‌های بازار سرمایه خودش را اداره می‌کند و خبری جدید دارم که ۳۴ هزار میلیارد تومان، دولت پیش خور کرده و برای دولت بعد گذاشته است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در دولت اقدام و اصلاح با گروهی کارشناسانه ثبات را به بازار سرمایه باز می‌گردانیم و بانک باید در خدمت بازار سرمایه قرار گیرد نه این که مداخله گر و رقیب این بازار باشد.

زاکانی افزود: بانکی که به تولید کمک نکند بهتر است درش بسته شود لذا آنچه که برای ما در بحث بازار سرمایه اهمیت دارد این است که به گونه‌ای سیاستگذاری کنیم تا دولت در بازار سرمایه نکند و خودش را خرج بازار سرمایه کند نه این که بازار سرمایه و مال مردم را خرج خود کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها