دولت آینده باید چه مواردی را در زمینه اقتصادی پیگیری کند؟

10 اولویت اقتصادی دولت سیزدهم چیست؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما ۴/۵ میلیون مسکن کمبود داریم و برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای تامین این میزان مسکن انجام دادیم.
کد خبر: ۱۳۱۷۹۶۴

به گزارش جام جم آنلاین باشگاه خبرنگاران جوان، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم یکی از مسائل اصلی مردم را تورم و گرانی‌ها دانست و گفت: امسال تورم رکورد زنی کرد و به ۵۰ درصد رسید. این تقریبا در ۷۰ تا ۸۰ سال گذشته بی‌نظیر است.

قاضی‌زاده‌هاشمی با بیان اینکه خیلی از کشور‌ها مساله تورم را حل کردند، گفت: ما یک برنامه ریزی ویژه کردیم که کمتر از ۴ سال نرخ تورم را نه تنها تک رقمی کنیم بلکه به زیر ۵ درصد برسانیم و آن را ثابت نگه داریم.

وی افزود: اقدام دوم که باید به آن توجه کرد، تامین مسکن برای مردم است. ما ۴/۵ میلیون مسکن کمبود داریم و ما یک برنامه ریزی ضربتی برای تامین این میزان مسکن انجام دادیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: یک عده مردم نمی‌توانند برای تامین مسکن مشارکت مالی کنند، بخصوص الان که مسکن گران شده است و متوسط انتظار برای مسکن‌دار شدن ۳۵ سال شده است.

قاضی زاده هاشمی گفت: یک زمان این عدد ۱۰ سال بود یعنی اگر کسی دارایی‌های خود را ذخیره می‌کرد، بعد از ۱۰ سال می‌توانست صاحبخانه شود.

وی با بیان اینکه ما پدیده بدمسکنی و مسکن فرسوده هم داریم، گفت: ما باید مساله بی سرپناهی را حل کرده و سه دهک پایین را هم بدون اینکه مشارکت مالی داشته باشند، صاحب مسکن کنیم و به صورت قسطی طی ۳۰ سال از آن پس بگیریم؛ یعنی یک نوع اجاره به شرط تملیک است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها