jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۹۲۴   ۰۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۳:۴۳

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری:

۲۵ سال در حوزه کاوش معادن کار عمده‌ای انجام نشده است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ۲۵ سال است که در حوزه کاوش معدن کار عمده‌ای انجام نشده است و همین موجب شد که رتبه ما از ۷ به ۲۰ رسید.

به گزارش جام جم آنلاین، علیرضا زاکانی در نشست فعالان و نخبگان جوان که با موضوع بسترسازی حکمرانی دولت جوان حزب اللهی و با شعار عقلانیت، انقلابی گری و حل نظام مسائل ملی برگزار شد، افزود: معادن در دنیا بالای ۷۰۰ متر کاوش می‌شود در حالی که کاوش‌های ما عمدتا زیر ۷۰۰ متر است.

وی گفت: میانگین کاوش معادن ما در کشور ۷ متر است در حالی که این میانگین در دنیا ۷۹ متر است و ما به هیچ وجه قابل مقایسه نیستیم.

زاکانی افزود: سال ۹۸ نزدیک به ۱۳۹ هزار کیلومتر کاوش کردیم در حالی که چین در سال ۲۰۱۷ حدود ۵ میلیون کیلومتر و کانادا ۳ میلیون کیلومتر کاوش کرد؛ ما کجاییم و آن‌ها کجا؟ به همین علت رتبه، اما از ۷ به ۲۰ رسید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه ۲۵ سال است که در حوزه کاوش معادن کار عمده‌ای نکرده ایم، افزود: ما باید این را پیشران کار خود بدانیم و اجازه ندهیم عده‌ای مفت ببرند.

زاکانی گفت: کشوری که هزار و ۴۰۰ کیلومتر فقط مرز آبی با خلیج فارس و با مجموع جزایرش هزار و ۸۰۰ کیلومتر مرز آبی دارد با این همه امکانات و شرایط باید در فقر زندگی کند؟

وی افزود: بهترین جا‌های کشور‌ها نزدیک ساحل است، اما شما ببینید مردم چابهار چگونه زندگی می‌کنند؛ این خجالت ندارد؟

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

رشد جامعه از مسیر  رای  می‌گذرد

رشد جامعه از مسیر رای می‌گذرد

نظام جمهوری اسلامی از دو رکن اسلامیت و جمهوریت تشکیل‌شده و انتخابات نشان‌دهنده اعمال اراده مردم است بر همین اساس به هر میزانی که مردم حضور گسترده‌تری در انتخابات داشته باشند موجب افزایش قدرت و اقتدار ملی کشور خواهد شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر