jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۱۷۸۹۶   ۰۷ خرداد ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۲

واکنش خبرنگار الکاس به اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا:

ایران متضررترین شد / آنها باید در تمام بازی‌ ها برنده شوند (+عکس)

خبرنگار شبکه الکاس قطر به ضرر تیم ملی فوتبال ایران بعد از کناره گیری کره شمالی از رقابت های انتخابی جام جهانی پرداخت.

به گزارش جام جم آنلاین، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز گذشته به صورت رسمی اعلام کرد که نتایج تمام بازی های تیم ملی کره شمالی در مرحله گروهی به دلیل کناره گیری این تیم حذف شد.

AFC به همین منظور اعلام کرد بعد از پایان بازی‌های مرحله مقدماتی جام جهانی، نتایج بازی‌های بین تیم‌های رده دوم و رده پنجم در گروه‌های A تا G برای مقایسه پایانی بین همه نایب‌قهرمانان گروه‌ها لحاظ نخواهد شد تا هر گونه عدم تعادل ممکن بین هفت گروه را به‌خاطر کاهش ناگهانی تیم‌های گروه H کاهش دهد. آنگاه 4 تیم برتر رده دوم گروه های مختلف براساس بیشترین امتیاز،‌بهترین تفاضل گل، بیشترین گل زده، امتیازات بازی جوانمردانه (کارت زرد و قرمز) و سرانجام قرعه کشی رده بندی خواهند شد.

با این تصمیم AFC کار تیم ملی کشورمان برای صعود سخت تر شد چون ایران مقابل کامبوج قعرنشین 14 گل زده بود که این تفاضل گل در پایان حساب نخواهد شد.

در همین رابطه عمر القحطان خبرنگار عراقی الاصل شبکه الکاس قطر در واکنش به این تصمیم AFC در صفحه اش نوشت: بعد از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف نتایج تیم های رده دومی با تیم های قعرنشین گروه خود، تیم ملی فوتبال ایران متضررترین خواهد شد چون مقابل کامبوج قعرنشین گروه سوم 14 گل زده است. به همین خاطر اگر ایران بخواهد به مرحله بعد صعود کند باید در تمام بازی های پیش رو برنده شود. در غیر این صورت از رقابت های انتخابی خداحافظی می کند.

 

ایران متضررترین شد / آنها باید در تمام بازی‌ ها برنده شوند (+عکس)

 

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها