مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان؛

آبرسانی سیار به ۸۳ روستای استان سمنان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان گفت: به دلیل کاهش بارش‌ها به‌احتمال‌زیاد در تابستان امسال به ۸۳ روستای استان سمنان آبرسانی سیار انجام می‌شود.
کد خبر: ۱۳۱۷۵۷۸

به گزارش جام آنلاین از سمنان، محمد طاهری در نشست تسریع در اجرا و تکمیل طرح نیمه‌تمام پساب سمنان در سالن کوثر استانداری سمنان ادامه داد: میزان بارش‌ها در استان سمنان در سال زراعی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ در مقایسه با مدت مشابه دوره زمانی میان‌مدت ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۲ هزار انشعاب و ۵۰ درصد طرح پساب سمنان در گام اجرایی قرار گرفته است،‌ افزود: دو مدل تصفیه‌خانه برای پساب سمنان باید انجام شود و تصفیه‌خانه کنونی هم باید ارتقا یابد.

تکمیل طرح پساب سمنان ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: برای اجرای طرح پساب سمنان دست‌کم دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

علیرضا شریفی نژاد اظهار کرد: اجرای طرح پساب سمنان باید بر اساس زمان‌بندی در گام اجرایی قرار گیرد و بی‌برنامگی در تکمیل طرح‌های اقتصادی و عمرانی علت هدر رفت منابع مالی و انسانی است.

وی افزود: ۷۸ کیلومتر و ۳۷ هزار انشعاب پساب با سرمایه‌گذاری شهرداری سمنان در مدت سه سال تکمیل شود و روند اجرای این طرح شتاب گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان ادامه داد: اگر سرمایه‌گذار هندی به تعهدات خود عمل می‌کرد این طرح با حداقل هزینه به بهره‌برداری می‌رسید؛ اما اکنون برای اجرای این طرح دست‌کم دو هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

شریفی‌نژاد بیان کرد: کم‌آبی یکی از چالش‌های اساسی در استان سمنان است که با اصلاح و استفاده بهینه از منابع برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای و اقتصادی باید اقدام کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها