jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۷۴۶۲   ۰۴ خرداد ۱۴۰۰  |  ۲۳:۰۲

سرویس سلامت ملی انگلیس از هوش مصنوعی برای کمک به بهبود بیماران کرونا و کاهش زمان بستری شدن آنها در بیمارستان استفاده می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین، سرویس سلامت ملی انگلیس از هوش مصنوعی برای کمک به بهبود بیماران کرونا و کاهش زمان بستری شدن آنها در بیمارستان استفاده می‌کند.

«NHSX» شاخه نوآوری دیجیتال خدمات بهداشتی این کشور، در حال حاضر دسترسی بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور را به پایگاه داده ملی تصویربرداری قفسه سینه ویروس کرونا (NCCID) برای کمک به تسریع در تشخیص ویروس و کمک به کاهش فشار بر روی بخش خدمات بهداشتی فراهم کرده‌ است.

شاخه نوآوری دیجیتال خدمات بهداشتی انگلیس یک پایگاه داده از اسکن‌ها را برای بهبود وضعیت بیماران مبتلا به ویروس کرونا و انجام دوره‌های درمانی سریع‌تر، تهیه کرده است.

قرار است از هوش مصنوعی برای بهبود درمان بیماران کووید ۱۹ و کوتاه شدن مدت اقامت آنها در بیمارستان استفاده شود؛ بستری مجدد بیماران در بیمارستان‌ها یا طولانی شدن اقامت آنها یکی از چالش‌های جدی نظام‌های بهداشت و درمان در سراسر جهان است که هزینه‌های زیادی را نیز تحمیل می‌کند.

این روند پزشکان را قادر می سازد تا برنامه‌های درمانی را سریعتر و موثرتر انجام دهند و به آنها امکان می‌دهد دقیقتر پیش بینی کنند که چه بیمارانی ممکن است در شرایط بحرانی قرار بگیرند.

«NHSX» شاخه نوآوری دیجیتال خدمات بهداشتی این کشور در سرویس سلامت ملی به منظور ارتقاسطح استاندارد مراقبت، پایگاه داده‌ای از اسکن‌ها را برای خدمات بهتر به بیماران گردآوری کرده است.

طبق گفته وزارت بهداشت و مراقبت های اجتماعی، بانک اطلاعات ملی تصویربرداری قفسه سینه (NCCID) اکنون به بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های سراسر کشور که از تصاویر برای ردیابی الگوها و نشانگرهای بیماری استفاده می‌کنند، گسترش یافته است.

این روش با گردآوری بیش از ۴۰ هزار سی تی اسکن و MRI از بیش از ۱۰ هزار بیمار در سراسر کشور گرفته شده در طی همه گیری ایجاد شده است.

پزشکان در بیمارستان Addenbrooke در کمبریج در حال حاضر در حال ساخت الگوریتمی بر اساس تصاویر NCCID هستند تا به آنها کمک کند تا تشخیص دقیق‌تری از بیماران را هنگام مراجعه به بیمارستان با علائم بالقوه کووید ۱۹ ارائه دهند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو