معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

پایان ساخت و تعمیر ۶۵۰۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده آذربایجان‌شرقی

فعالیت 246 دفتر پیشخوان دولت در تبریز؛

فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی دفاتر پیشخوان خدمات دولت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت 246 دفتر پیشخوان دولت در تبریز، گفت: چالش‌ها و فرصت‌های مختلفی از منظر فناوری و بازار کافی پیش روی این دفاتر را وجود دارد
کد خبر: ۱۳۱۷۳۶۳


به گزارش جام جم آنلاین  آذربایجان شرقی، داود بهبودی در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان دولت در استان اظهار کرد: در حال حاضر فضای مجازی و اپلیکیشن‌های متعدد در گوشی‌های هوشمند در بسیاری از موارد، مردم را از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت بی‌نیاز می‌کند و این تهدید هر روز پررنگ‌تر می‌شود.
وی افزود: تهدید دیگر مقاومت دستگاه‌ها و نهادهایی است که نمی‌خواهند خدمات خود را به این دفاتر منتقل کنند؛ به عنوان مثال هیچ الزام قانونی برای واگذاری تعدادی از خدمات شهرداری به دفاتر پیشخوان دولت وجود ندارد.
بهبودی با اشاره به اینکه در استان آذربایجان شرقی مجوز فعالیت برای 546 دفتر پیشخوان دولت صادر شده و در تبریز 246 دفتر فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: در حالی که در سایر استان‎های کشور به ازای هر 20 هزار نفر یک دفتر پیشخوان دولت تعریف شده، در استان آذربایجان‌شرقی برای هر 7 هزار نفر یک دفتر وجود دارد!
وی افزود: واضح است اعمال محدودیت‎ در اعطای مجوز منجر به شکل‌گیری فضای رانت و امضاهای طلایی خواهد شد و از لحاظ قانونی هم نمی‌توان جلوی صدور مجوز فعالیت برای تقاضاهای جدید را گرفت.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: با توجه به سرعت تغییر فناوری‌ها زمان پایداری مشاغل رفته رفته کم رنگ تر می‎شود و وظیفه دولت بسترسازی و تسهیل فضای کسب و کار است ولی در هیچ کسب و کاری مسئول سودآوری نیست؛ هرکس بر اساس فهم و دانش اقتصادی خود ممکن است به عرصه‌ای ورود یابد و موفق یا ناموفق شود.
در این جلسه تفاهم‌نامه واگذاری خدمات شهرداری تبریز به دفاتر پیشخوان دولت و درخواست انجمن صنفی برای تعیین فاصله استقرار این دفاتر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها