کمبود ۱۶۰ مگاوات انرژی برق در استان قزوین
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تشریح کرد؛

کمبود ۱۶۰ مگاوات انرژی برق در استان قزوین

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین:

دومین اقدام فراگیر شرکت توزیع نیروی برق در قزوین برگزار شد

title
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در راستای مدیریت مصرف و پیک سایی تابستان 1400 دومین اقدام فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در بیمارستان ولایت قزوین انجام شد.
کد خبر: ۱۳۱۶۹۹۰

به گزارش جام جم آنلاین قزوین،در راستای مدیریت مصرف و پیک سایی در تابستان 1400 دومین مانور و اقدام فراگیر شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین با بهره گیری از 20 اکیپ عملیاتی درسطح استان از جمله بیمارستان فوق تخصصی ولایت قزوین از ساعت 9 صبح آغاز شد.

سعید بهادیوند چگینی در حاشیه برگزاری این مانوراظهارداشت: در ادامه برگزاری مانورهای ماهانه و مستمر شرکت های توزیع نیروی برق کشور، امروز پنجشنبه نیز دومین مرحله مانور سراسری اقدام فراگیر را همزمان با سراسرکشور برگزار گردید.

بهادیوند چگینی یادآورشد: در این مانور چهارمحور اساسی هدف گذاری شده که ارزیابی آماده به کاری مولدهای اضطراری، مقابله با دستگاههای رمز ارز غیر مجاز ، تعدیل روشنایی معابرشهری وبین شهری و ارزیابی آماده به کاری سامانه های برق من وپاسخگویی121 از آن جمله است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: در استان قزوین بیش از 140 مرکز حساس ،مهم وضروری وجود دارد که همواره استمرار تامین انرژی و آماده به کار بودن مولدین اضطراری آنها،مورد کنترل و رصد قرار می گیرد.

وی اظهارداشت: این مواردشامل مراکز ارتباطات و فنآوری، تامین انرژی، بهداشتی و درمانی، دانشگاهی، صنعتی، خدمات عمومی، مالی، تامین آب شرب و کشاورزی و دام و طیور در این مانور تحت پوشش ارزیابی های فنی قرار گرفتند.

بهادیوند چگینی بیان کرد: همچنین در محور دوم موضوع شناسایی و کشف رمز ارزهای غیر مجاز با جدیت در دستور کار بوده که از ابتدای سال گذشته تعداد 51 مرکز غیرمجاز «رمز ارز» و نیز 1991 دستگاه ماینر کشف شده است.

این مسئول تصریح کرد: با شناسایی این دستگاههای غیر مجاز «رمز ارز» زمینه 6 میلیون و 709 هزار و 375 کیلووات ساعت صرفه جویی در مصرف برق فراهم شده است.

وی در خصوص ارزش مالی این انرژی هم گفت: محاسبه ارزش مالی این انرژی معادل 64 میلیارد و 745 میلیون ریال بوده که بالغ بر 45 میلیارد و 621 میلیون ریال آن از متخلفان به عنوان جریمه وصول شده است.

چگینی در ادامه بیان کرد: با کشف ماینرهای غیرمجاز، مقدار 2986 کیلو وات صرفه جویی شده است.

بهادیوند چگینی افزود: در محور سوم وتعدیل روشنایی معابرشهری وبین شهری،بامجموعه اقدامات صورت گرفته 19 هزار و 255 دستگاه از چراغ های روشنایی معابر تعدیل شدند.

وی اظهارداشت: با این کار 3.5 مگاوات در انرژی برق روشنایی این معابر صرفه جویی شد که می تواند به مدیریت مصرف کمک کند.

بهادیوندچگینی ادامه داد: در حوزه سامانه برق من تاکنون21459 مورد نصب سامانه برق من انجام پذیرفته که 19261تراکنش به ثبت رسیده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اظهارداشت: با هدف گذاری محورهای چهار گانه در مانور امروز می توانیم با مدیریت مصرف با اطمینان بیشتری از پیک بار تابستان عبور کنیم.

وی در خصوص تجهیزات بکار گرفته شده در این مانور هم گفت: در مانور امروز 10 اکیپ اجرایی و 10 اکیپ نظارتی با استفاده از 20 دستگاه خودرو و بیش از 50 نیرو شرکت داشتند.

بهادیوند چگینی اضافه کرد: مانورهای اقدام فراگیر برای مدیریت مصرف و کاهش پیک بار در تابستان همه ماهه به صورت مستمر در استان قزوین اجرا می شود.

وی از مشترکین برق در استان خواست ضمن صرفه جویی در مصرف برق، این اداره را در تامین برق پایدار در فصول مختلف بویژه تابستان همراهی کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها