واکنش بازپرس دادسرای جنایی به اظهارات بازیگران درباره جنایت پدر و مادر بابک خرمدین

هشدار به سلبریتی‌ های جنجالی

سلبریتی‌ ها و افراد از اظهارات غیرمسؤولانه و جنجالی در ارتباط با پرونده جنایت هولناک اکباتان در فضای مجازی خودداری کنند.
کد خبر: ۱۳۱۶۷۷۶

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، بابک خرمدین 47 ساله، کارگردان سینمای ایران شامگاه بیست و پنجم اردیبهشت امسال از سوی والدین سالخورده‌اش به قتل رسید و جسد مثله شده‌اش در محله اکباتان پیدا شد.

با دستگیری والدین سالخورده او و اعتراف‌های‌شان معلوم شد آنها داماد و دختر خانواده‌ را هم در این سال‌ها با مسموم کردن و زدن ضربه‌های چاقو و مثله کردن اجساد به شیوه قتل بابک مرتکب شده‌اند.

در جریان تحقیقات جدید از مرد سالخورده که عامل جنایت بود او مدعی شد شوهر اول دخترش آرزو فرد خوبی بوده و آنها چند سال با هم زندگی کردند اما یکدفعه با هم به اختلاف خورده و جدا شدند اگر جدا نمی‌شدند، می‌توانستند زندگی خوبی با هم داشته باشند.

با افشای این سه جنایت، دختر و پسر دیگر این خانواده هم به پلیس آگاهی تهران احضار شدند و در جریان تحقیقات گفتند بعد از قتل برادرشان، بابک و اعتراف والدین‌شان متوجه قتل خواهر و داماد خانواده شده‌اند.

دختر عاملان‌ جنایت که هنوز مرگ دو عضو خانواده‌اش را باور ندارد، در جریان تحقیقات پلیسی گفت: «اصلا از قتل‌هایی که والدینم انجام دادند، خبری نداشتم. برادرم بابک رفتار خوبی با پدر و مادرم نداشت و فردی عصبی بود. همیشه آنها را اذیت می‌کرد. بارها مادرم در این باره با من صحبت کرده‌بود. والدین من کمی عصبی بودند و این در خانواده ما ارثی است. اما این عصبانیت به گونه‌ای نبود که دست به این قتل‌ها بزنند. هنوز باورم نمی‌شود آنها قاتل‌اند. افرادی که اظهار نظرهای نادرست می‌کنند به فکر آبروی
دیگران نیستند. »

وی افزود:«خواهش می‌کنم با آبروی ما بازی نکنید. خواهرم اصلا به من نگفته‌بود پدرمان او را مورد آزار و اذیت قرار داده‌است. بعید می‌دانم این موضوع صحت داشته‌باشد. رابطه خانوادگی ما خوب بود و مشکلی نداشتیم. پدرم حتی سه سال قبل به من گفت آرزو رفته شیراز و آنجا ازدواج کرده، بیشتر که پیگیر شدم می‌گفت او به ترکیه رفته است. خیلی نگران او بودم. نبودنش عجیب بود و می‌ترسیدم در ترکیه بلایی سر او آمده‌باشد بنابراین چند ماه قبل تصمیم گرفتم به اداره پلیس بروم و ناپدیدشدن او را گزارش دهم. وقتی والدینم بازداشت شدند و اعتراف کردند آرزو را کشته‌اند، باورم نشد. »

اظهارنظرهای عجیب‌وغریب

از اظهارنظرهای عجیب‌وغریب و ادعای افراد در فضای مجازی درباره خانواده‌شان اطلاع آنچنانی ندارند و از مردم و چهره‌های مشهور می‌خواهند از جنجال‌آفرینی پرهیز کنند تا پرونده روال قانونی خود را در پیش بگیرد. همچنین هنوز خانواده داماد کشته‌شده به مرجع قضایی برای شکایت مراجعه نکرده‌اند.علاوه بر آن بعد از پایان تحقیقات پرونده عاملان جنایت صحنه سه قتل را بازسازی خواهندکرد.

بعدازاین جنایت هولناک خانوادگی در محله اکباتان بود که خانمی در فضای مجازی با گفته‌هایش جنجال به پا کرد و مدعی شد از دوستان آرزو، دختر کشته‌شده است و از او شنیده بوده که پدرش وی را در هشت‌سالگی مورد تجاوز قرار داده است اما او برای صحت گفته‌هایی که منتشر کرده بود هیچ‌گونه اسناد و مدارکی برای بررسی موضوع در اختیار پلیس و مسؤولان قضایی قرار نداد و فقط یک اظهارنظر غیرمسؤولانه کرد.

بعدازاو لیلا اوتادی، بازیگر سرشناس کشورمان در استوری اینستاگرامی‌اش درباره این جنایت ادعاهای عجیب و جنجالی مطرح کرد.

او در استوری‌اش نوشت: پدر با همکاری مادر به دختر تجاوز می‌کرد و خبرها حاکی است دعوای شب قبل از مرگ بابک نیز بر سر تعرض پدر به یکی از دانشجویان دختر مراجعه‌کننده به خانه آنها بوده و جالب که پدر دم از فساد اخلاقی بچه‌هایش می‌زند.

این بازیگر جنجالی هم هیچ‌گونه سند و مدرکی درباره گفته‌هایش منتشر نکرد و آن را در اختیار پلیس و دادسرای جنایی تهران قرار نداد و گفته‌هایش فقط یک اظهارنظر جنجالی بود.

آناهیتا همتی، بازیگر مشهور دیگری بود که با انتشار متنی اعلام کرد، جامعه ایرانی باید بیشتر به‌سلامت روان خود توجه کند. اگر این پدر و مادر 20سال پیش از ارتکاب جنایت‌ها به روان‌درمانگر مراجعه کرده بودند، شاید امروز این سه انسان کشته‌شده، زنده بودند.

او خودش از ساکنان محله شهرک اکباتان است و اعلام کرده بود، اهالی محل زندگی‌شان متأثر از حادثه رخ‌داده‌ است و هم به ساکنان آنجا می‌گوید مراقب خودشان باشند تا اتفاقی برایشان رخ ندهد. کرونا باعث شده مردم یک سال در خانه بمانند و سبب شود درگیری‌های خانوادگی، خشونت خانگی و طلاق افزایش یاید. ایرانی‌ها کمتر نزد روانپزشک می‌روند. شاید اگر والدین خانواده 20سال قبل نزد روانپزشک می‌رفتند، اکنون قاتل نمی‌شدند. پدر خانواده مبارز جبهه‌های جنگ بوده و آسیب‌دیده از جنگ. هرجا رفته از شیمیایی شدنش در جبهه‌های جنگ گفته، باید بدانیم عزیزانی که به جبهه‌های جنگ رفته‌اند همه مثل پدر بابک خرمدین، رفتار مجرمانه ندارند. اما اظهاراتی که در فضای مجازی منتشرشده از سوی بازپرس جنایی موردبررسی قرار می‌گیرد.

برخورد با گفته‌های غیرمسؤولانه

محمدجواد شفیعی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران درباره آخرین روند تحقیقات این پرونده به جام‌جم گفت: «متهمان پرونده که والدین مقتولان هستند هنوز در بازداشت به سر می‌برند، تحقیقات از آنها در پلیس آگاهی ادامه دارد و بعد از پایان تحقیقات اطلاع‌رسانی لازم از سوی مرجع قضایی انجام می‌گیرد. شاهد هستیم که برخی افراد و حتی بازیگران اظهارنظرهای شخصی و غیرمسؤولانه‌ای را در فضای مجازی منتشر می‌کنند بی آن‌که اسناد و مدارکی ارائه کنند، موضوعاتی را به مقتولان و عاملان جنایت نسبت می‌دهند که هنوز برای دستگاه قضا به اثبات نرسیده و حتی تصاویری را در فضای مجازی منتشر می‌کنند که مورد تایید در ارتباط با این پرونده نیست.»

وی افزود: «مردم و هنرمندان از گمانه‌زنی‌ها و گفته‌های غیرمسؤولانه در ارتباط با این پرونده خودداری کنند، چراکه مرجع قضایی با آنها به‌دلیل اظهارنظرهای غیرمسؤولانه برخورد قانونی خواهدکرد. اگر فرد یا افرادی در ارتباط با این پرونده اطلاعاتی دارند مربوط به مقتولان یا عامل جنایت وهمدستش، باید به مرجع قضایی یا پلیس اطلاع دهند تا اطلاعات محرمانه آنها موردبررسی قرار گیرد و صحت و رد موضوع مشخص شود و پرونده به نتایج مناسب برسد، نه این‌که بدون بررسی موضوع، آن را در فضای مجازی منتشرکنند و به آبروی خانواده‌ها آسیب برسانند.»

این گزارش حاکی است، ساکنان شهرک اکباتان به نیت بابک خرمدین، قربانی این پرونده  دو ویلچر برای دو کودک معلول که یکی تهرانی و دیگری ساکن سیستان و بلوچستان است، تهیه و به‌زودی تحویلشان می‌دهند و این اقدام آنها به نشانه‌دوستی با یکدیگر و مقابله با خشونت است. علاوه بر آن ساکنان شهرک اکباتان با همکاری شهرداری منطقه 5 تهران در محل کشف اعضای بدن بابک، یک نهال کاشتند.

گروه حوادث روزنامه جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها