نیم نگاه آلکنو به سکوی لیگ ملت های والیبال

سرمربی روسی با کسی شوخی ندارد

اخلاقیات آلکنو به گونه ای است که به نظر میرسد این سرمربی روسی از سکوی لیگ ملت های والیبال به آسانی نخواهد گذشت.
کد خبر: ۱۳۱۶۵۷۹

به گزارش جام جم آنلاین، لیگ ملت‌ های ۲۰۲۱ در حالی در شهر ریمینی ایتالیا برگزار خواهد شد که این رقابت‌ها در سال ۲۰۲۰ به دلیل شیوع کرونا لغو شده بود.

قرار است مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ ها در گروه مردان از هفتم خرداد آغاز شود و تا دوم تیر به مدت ۲۷ روز ادامه داشته باشد.

ملی پوشان ایران که خود را برای رقابت های لیگ ملت ها آماده می کنند در سالن خلوت آزای مشغول تمرین هستند.

آلکنو سرمربی جدید روسی والیبال ایران بیشتر بر روی تفکر و آمادگی ذهنی بازیکنان کار می کند. به گفته آلکنو در زمان کم باقی مانده تا مسابقات لیگ ملت ها و المپیک، او نمی تواند بحث های اصلاح تکنیک را جلو ببرد و برای همین قصد داشته تا روحیه ملی پوشان را در بالاترین سطح ممکن نگه دارد.

آلکنو که در بدو ورود با سعید معروف و چندی از ملی پوشان صحبت کرد به این نتیجه رسید که افزایش روحیه بازیکنان در اولویت قرار دارد و سعی کرد بر روی همین موضوع کار کند؛ هرچند که در مقاطعی او به اصلاح تکنیک بازیکنان پرداخت.

آلکنو که هدایت تیم زنیت کازان را برعهده داشت از باخت متنفر بود. او پس از باخت عصبی می شد مخصوصا اگر بازیکنی کم کاری می کرد.

آلکنو بیان داشته که بعد از المپیک از دنیای والیبال خداحافظی می کند و این موضوع تنها یک علت دارد؛ او نمی تواند توان ۱۰۰ درصدی خود را برای هدایت تیم ها بگذارد و برای همین از دنیای والیبال خداحافظی خواهد کرد تا به استراحت بپردازد.

آلکنو بارها به رسانه های روسی گفته که اگر در بازی توان ۱۰۰ درصدی خود و بازیکنان را مشاهده نکند بسیار عصبی می شود. حتی او در تیم زنیت کازان با هیچ بازیکنی شوخی نداشت و بلافاصله پس از کم کاری بازیکنی، او را از زمین بازی بیرون می کشید و یا سعی می کرد با گفتگو این مشکل را حل کند.

آلکنو به شدت به جنگندگی بازیکنان اعتقاد دارد و او از این که بازیکنی کم کاری کند به شدت عصبانی می شود و او را از تیم کنار می گذارد. این موضوع هم در اردوی تیم ملی دیده شده و برای همین بازیکنان با تمام توان و جدیت درحال تمرین هستند.

این سرمربی روسی معتقد است که در بازی های بزرگ باید به بازیکنان باتجربه بازی داد؛ بنابراین می توان گفت که اگر اتفاق خاصی نیفتد و مصدومیتی پیش نیاید از الان ترکیب تیم ملی والیبال در المپیک قابل حدس است.

تنها نگرانی آلکنو مصدومیت بازیکنان قبل از المپیک بوده چرا که رقابت های لیگ ملت ها بسیار فشرده است و برای همین درصد مصدومیت بازیکنان بالا می رود.

برای همین سرمربی روسی والیبال ایران جوانان کم تجربه را هم با خود به لیگ ملت ها خواهد برد تا درصورت خستگی بازیکنان باتجربه، به جوانان بازی دهد.

آلکنو می داند که در المپیک کار سختی دارد بنابراین او نیم نگاهی به سکوی لیگ ملت ها دارد. به نظر می آید این سرمربی روسی که کارنامه بسیار درخشانی در والیبال دارد، به راحتی از سکوی لیگ ملت ها هم نمی گذرد؛ هر چند که او اعلام کرده که بازی های لیگ ملت ها جنبه تدارکانی دارد. اما طبق اخلاقیات آلکنو باید گفت که برای این مربی بازی تدارکاتی هم مهم است چرا که او پس از باخت در هر رقابتی به شدت عصبانی می شود.

آلکنو در گذشته به رسانه های روسی گفته بود: متأسفانه من هرگز یاد نگرفتم که شکست را قبول کنم و این یک عیب بزرگ در کار مربیگری است. شکست ها از درون من را می خورند و روز بعد، پیروزی ها را فراموش می کنم.

سرمربی روسی ایران کلا از شکست متنفر است و دوست ندارد در هیچ رقابتی حتی تدارکاتی شکست را پذیرا باشد. همین اخلاق آلکنو باعث شده که او با هیچ بازیکنی شوخی نداشته باشد و از آنها تنها بهترین عملکرد را بخواهد.

منبع: ایسنا

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها