jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۰۸۰   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۱۶

رئیس جمهور ترکیه از مواضع اروپا و آمریکا در قبال اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی به شدت انتقاد کرد و خواهان اداره قدس اشغالی به شیوه ای جدید شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواستار اداره بیت المقدس به شیوه ای جدید شد و گفت: درباره گام‌های بین‌المللی که برای آزادی قدس و محافظت از مردم فلسطین از تعرض‌ها برداشته خواهد شد، حمایت سیاسی و نظامی خواهیم کرد.
وی خواستار آن است که قدس توسط یک کمیسیون مشترک متشکل از نمایندگان مسیحی، یهودی و مسلمان اداره شود.

اردوغان در ادامه از سیاست های آمریکا و اروپا و چشم پوشی آنها از واقعیت انتقاد کرد و گفت: اسرائیل رژیم تروریستی است که می کوشد به بهانه (دفاع در برابر) مقاومت فلسطین، به اقدامات خود مشروعیت ببخشد. جالب است آنهایی که از کشته شدن کودکان فلسطینی متاثر نمی شوند؛ از اینکه (در طرف دیگر درگیری) کودکان اسرائیلی کشته می شوند؛ نگران هستند.

وی همچنین از اتریش به دلیل برافراشتن پرچم رژیم صهیونیستی بر فراز ساختمان های دولتی این کشور به شدت انتقاد کرد.

انتقاد از قرارداد تسلیحاتی واشنگتن- تل آویو از دیگر محورهای سخنرانی اردوغان بود. وی خطاب به جو بایدن همتای آمریکایی گفت: متاسفانه این شما هستید که با دستان خونین خودتان تاریخ را می‌نویسید.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها