jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۶۰۰۳   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۰:۵۵

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله اعلام کرد، قدرت ما امروز بسیار بیشتر از سال ۲۰۰۶ بوده و مقاومت در غزه نیز نسبت به سال ۲۰۱۴ بسیار قدرتمندتر شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، «سید هاشم صفی‌الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان طی سخنانی درباره تحولات اوضاع فلسطین اشغالی اعلام کرد که ما به قهرمانان در غزه و فلسطین درود می‌فرستیم.

وی خطاب به جوانان فلسطینی گفت، ما کسانی هستیم که پیروزی جدیدی را در راه آزادسازی فلسطین و قدس شریف رقم می‌زنند و من از ملت عزتمند فلسطین که برای کرامت خود و دفاع از مسجدالاقصی مبارزه می‌کنند تشکر می‌کنم؛ چرا که دفاع از فلسطین و قدس دفاع از امت اسلامی است و من از همه ملت فلسطین در سراسر این سرزمین و نیز ملت‌های عربی -اسلامی که برای دفاع از قدس و فلسطین ایستاده‌اند تشکر می‌کنم.

سید هاشم صفی‌الدین در سخنرانی خود به مناسبت همبستگی با ملت فلسطین که در ضاحیه جنوبی بیروت انجام داد اظهار داشت، ما همراه با برادران فلسطینی خود در یک میدان و یک جبهه و برای یک مسئله واحد می‌جنگیم . بنابراین نبرد شما نبرد ما و موشک‌های شما موشک‌های ماست و پیروزی شما و پیروزی ما به اذن خداوند یکی است.

این مقام حزب‌الله افزود نبردی که امروز در جریان است با همه نبردهای قبلی در لبنان و فلسطین فرق می‌کند؛ زیرا این نبرد برای دفاع از فلسطین و هویت قدس شریف و عزت و تاریخ آن است . همچنین قدس متعلق به کل امت اسلامی است و این نبرد نیز برای همه امت اسلامی بوده و جای هیچگونه بی طرفی در این جنگ وجود ندارد.

رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان ادامه داد، نبرد برای دفاع از قدس و فلسطین، ملت‌های عربی و اسلامی سراسر جهان را متحد کرد و به همه نشان داد که امت اسلامی در اهداف درست خود متحد هستند و امروز دشمن بسیار کوچک به نظر می‌رسد.

سید هاشم صفی‌الدین تاکید کرد که از دهه‌های گذشته تا کنون برخی با حمایت آمریکا و بعضی از کشورهای عربی قصد داشتند با فتنه‌انگیزی جوامع ما را به جنگ و کشتار داخلی بکشانند؛ اما امروز جواب از قدس آمد مبنی بر اینکه جنگ برای دفاع از قدس یعنی وحدت فلسطین و نیز همه ملت‌های عربی- اسلامی در جهان که عنوان آن قدس و وحدت و مقاومت است.

وی در ادامه گفت امروز از ضاحیه جنوبی به مقاومت بله می گوییم و هزاران نه به فتنه و تجزیه طلبی و عادی سازی با دشمن اشغالگر می‌فرستیم.

رئیس شورای اجرایی حزب الله در ادامه تاکید کرد که اسرائیلی‌ها امروز از همه طرف بحران زده هستند؛ بحران‌ هایی که آنها را به گزینه‌های گستاخانه می‌کشاند و اسرائیلی‌ها در حال تکرار حماقت جنگ جولای 2006 هستند. اما من به سران اسرائیلی می‌گویم شما نفهمیده‌اید و درک نکرده‌اید؛ چراکه در حال تکرار همان تجربه و حماقت هستید.

وی افزود، در مقابل نابودی اسرائیل محور مقاومت دارای ذهن‌های خلاق و متفکر است که رو به جلو حرکت می‌کنند و ما در لبنان اگر در سال 2006 قدرت زیادی داشتیم امروز این قدرت در سطح ملت و امکانات بسیار بیشتر شده، در غزه نیز مقاومت بسیار قدرتمندتر از سال 2014 است و ملت‌های ما می‌توانند به مقاومت و محور آن تکیه کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر