jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۱۵۹۸۶   ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۰۱

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم فراهم سازی شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات باشکوه در خرداد ماه سال جاری، گفت: دستگاه های عضو ستاد مقابله با کرونا باید با انجام درست وظایف خود، شرایطی را فراهم کنند که  مردم بتوانند بدون دغدغه، در انتخابات مشارکت داشته باشند.

title
به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان،استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم فراهم سازی شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات باشکوه در خرداد ماه سال جاری، گفت: دستگاه های عضو ستاد مقابله با کرونا باید با انجام درست وظایف خود، شرایطی را فراهم کنند که  مردم بتوانند بدون دغدغه، در انتخابات مشارکت داشته باشند.

 دکتر فریدون همتی در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان با بیان این که روند ابتلا به کرونا در  دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان افزایشی است،با ابراز نگرانی از روند فعلی شیوع کرونا، خواستار افزایش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان و اصناف شد و اعلام  کرد: کاهش ترددهای غیر ضررور و پرهیز از حضور در تجمع ها می تواند از ابتلای شهروندان به کرونا پیشگیری کند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونای هندی و آفریقایی و 2فوتی ناشی از این بیماری در برخی مناطق استان، باید استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کند.

استاندار هرمزگان با اشاره به عدم رعایت ممنوعیت تردد درون شهری و برون شهری از سوی برخی شهروندان، گفت: در ایام تعطیلات عید فطر،  2 هزار و 680خودرو مشمول جریمه 200هزارتومانی و بیش از هفت هزار خودرو مشمول جریمه 500هزارتومانی شدند .
وی اضافه کرد: در ستاد مقابله با کرونا تأکید شد، پلیس با کسانی که محدودیت ها را رعایت نمی کنند، برخورد شدید قانونی داشته باشد.

دکتر همتی به وضعیت رنگ بندی شیوع کرونا در شهرستان های مختلف استان نیز اشاره کرد و افزود: شهرستان پارسیان در وضعیت قرمز، شهرستان های بندرعباس، میناب، بندرلنگه، رودان، بستک، بندرخمیر، جاسک و قشم در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های حاجی‌آباد، سیریک، بشاگرد و ابوموسی در وضعیت زرد هستند.

وی با بیان این که تمامی ماموریت های اداری غیرضروری باید لغو شد، اضافه کرد: در شهرستان پارسیان که وضعیت قرمز کرونایی دارد، ۵۰ درصد کارکنان دستگاه های خدمات رسان ضرورى و دو سوم کارمندان سایر ادارات باید به صورت دورکاری فعالیت کنند و در شهرستان های با وضعيت نارنجی، یک سوم کارمندان دستگاه های خدمات رسان ضرورى و در سایر ادارات، ۵۰ درصد کارمندان باید به صورت دورکاری فعالیت کنند.

دکتر همتی گفت: به دلیل وجود ترددهای درون استانی، آلودگی یک نقطه می تواند وضعیت سایر نقاط را تحت تأثیر قرار دهد که با رعایت پروتکل ها می توان شرایط فعلی را پشت سر گذاشت و خود و اطرافیان را در مقابل ابتلای به این ویروس ایمن نگه داریم.

استاندار هرمزگان با بیان این که برابر سند ابلاغی وزارت بهداشت، 70درصد افراد مشمول در استان واکسن دریافت کرده اند، اعلام کرد: متأسفانه برخی از افراد پس از دریافت دوز اول واکسن، پروتکل ها و استفاده از ماسک را کنار گذاشتند که ابتلای برخی از این افراد به کرونا نشان می دهد تزریق واکسن تا حدی می تواند بدن را در مقابل این بیماری ایمن کند و لازم است این افراد همانند گذشته پروتکل ها را با جدیت رعایت کنند.

وی ادامه داد: ادارات، بنگاه ها و کارگاه های تولیدی از جمله مکان هایی است که به دلیل مراجعه زیاد افراد و تراکم جمعیتی ممکن است خطر ابتلا به کرونا را افزایش دهد، لذا شهروندان و صاحبان مشاغل باید نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اهتمام کافی و لازم را داشته باشند.

استاندار هرمزگان، همچنین با تاکید بر لزوم فراهم سازی شرایط مناسب برای برگزاری انتخابات باشکوه در خرداد ماه سال جاری، گفت: دستگاه های عضو ستاد مقابله با کرونا باید با انجام درست وظایف خود، شرایطی را فراهم کنند که مردم بتوانند بدون دغدغه، در انتخابات مشارکت داشته باشند.

دکتر همتی، توصیه هایی به کاندیداهای انتخاباتی و طرفداران آن ها نیز داشت و گفت:  ملت ما دارای یک هدف مشترک، تابع رهبر معظم انقلاب اسلامی و قانون اساسی است و رقابت و تلاش افراد برای کسب آرای مردمی، نباید منجر به آسیب به منافع ملی و امنیت عمومی شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها