طبق طرح ارتقای اسناد رسمی انجام می‌شود؛

تبدیل قولنامه مسکن به سند رسمی

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

سهمیه وام تکلیفی ساخت مسکن در سال جاری به بانک ها ابلاغ شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰، یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی تسهیلات ساخت مسکن را دریافت می‌کنند و بانک‌ها با ابلاغ بانک مرکزی مکلف به پرداخت هستند.
کد خبر: ۱۳۱۵۵۸۱

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده گفت: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰، یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد اعم از واحدهای مسکونی شهری و روستایی، مقرر است تا از تسهیلات ساخت مسکن استفاده کنند که از این تعداد ۴۰۰ هزار واحد برای واحدهای مسکونی روستایی و ۸۰۰ هزار واحد برای واحدهای مسکونی شهری در نظر گرفته شده است.

محمودزاده توضیح داد: همه مالکان خصوصی‌، خودمالکان و سازندگان بخش خصوصی می‌توانند بر اساس ضوابطی که وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده به بانک‌ها مراجعه و تقاضای استفاده از تسهیلات ساخت کنند. بر اساس شاخص بندی ای که انجام شده این تسهیلات در اختیار واجدان شرایط که عموماً سازندگان واحدهای متوسط و ارزان‌قیمت هستند، قرار می‌گیرد.

وام ساخت مسکن به خانه‌ های لوکس تعلق نمی‌گیرد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن افزایش یافته به واحدهای گران‌ قیمت تعلق نمی‌گیرد و این بخشی از ضوابط وزارت راه و شهرسازی است. واحدهای متوسط و ارزان قیمت مشمول قانون دریافت تسهیلات ساخت هستند. همچنین حدود ۴۰۰ هزار از یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای واحدهای مسکونی روستایی و ۸۰۰ هزار واحد برای مسکن شهری در نظر گرفته شده است.

محمودزاده در خصوص سقف تسهیلات ساخت مسکن اعلام کرد: این موضوع هم اکنون در شورای پول و اعتبار در دست بررسی است که بر اساس سیستم بانکی باید این چهارچوب تعیین شود. بانک مرکزی تاکنون جدول سهیمه بانک‌ها را اعلام کرده است اما در خصوص مبلغ ظرف یک تا دو هفته آتی اعلام خواهد شد.

وی اعلام کرد: بر اساس قانون همه بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری مشمول اجرای این طرح هستند و ابلاغ سهمیه‌ هایی که باید به تسهیلات ساخت مسکن اختصاص دهند را دریافت کرده‌اند.

محمودزاده یادآور شد: سهمیه بانک‌ها در ارائه تسهیلات ساخت مسکن متفاوت است و سهمیه بانک عامل بخش مسکن با توجه به تخصصی بودن آن بانک در حوزه مسکن از سایر بانک‌ها بیشتر است.

گفتنی است، بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۰ مجموعاً بانک‌ها باید ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای واحدهای مسکونی شهری و روستایی که در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد است پرداخت کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها