jamejamonline
دانش خودرو کد خبر: ۱۳۱۴۸۶۳   ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۰:۰۴

توجه به ضرورت امنیت داده در جهان؛

اطلاعات مالکان خودروهای تسلا در چین باقی می ماند

شرکت تسلا در حال ابداع پلتفرم جدیدی است که باعث می شود اطلاعات مالکان خودروهای یادشده در چین، در همین کشور باقی بماند و از آن خارج نشود.

به گزارش جام جم آنلاین، تسلا در حال حاضر خودروی مدل وای ورزشی و مدل 3 سدان خود را در داخل چین تولید می کند و قصد دارد پلتفرم نگهداری داده های خصوصی کاربران چینی را امسال راه اندازی کند.

مقامات چینی نسبت به انتقال داده های خصوصی مردم این کشور به دیگر کشورها و به خصوص آمریکا حساسیت دارند و از شرکت های فناوری آمریکایی خواسته اند این اطلاعات را بر روی سرورهایی در داخل چین نگهداری کرده و به هیچ وجه آنها را به آمریکا منتقل نکنند.

چین بزرگترین بازار خودروی جهان است و تسلا برای اولین بار پذیرفته که داده های خریداران چینی خودرو را در همین کشور نگهداری کند.

خودروهای تسلا با استفاده از دوربین ها و حسگرهای خود نیز داده هایی را از محیط اطراف جمع آوری می کنند که قرار است این داده ها نیز در چین باقی بماند.

چین ماه گذشته پیش نویس قوانینی را برای تضمین امنیت داده های تولید شده توسط خودروهای هوشمند منتشر کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو