jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۴۱۹   ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۳:۲۰

خرید 600 هکتار از زمین های ساحلی جزیره هاوایی از سوی مارک زاکربرگ از سوی معترضان به این اتفاق به «استعمار زاکربرگ» بر این جزیره زیبا تلقی شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل ، مارک زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان املاک خود را در هاوایی تقریباً دو برابر کرده اند و در اقدامی که احتمال انتقادبرانگیز   یک قطعه 600 هکتاری مجاور ملک خود را به قیمت 53 میلیون دلار خریدند.

بر اساس اخبار کسب و کار اقیانوس آرام ، بنیانگذار فیس بوککه از سپتامبر 2014 خرید عمده جزیره را آغاز کرد در مارس گذشته این 600 هکتار را به مجموعه دارایی های خود اضافه کرده است.

كائوای جایی که زاکربرگ و همسرش در آنجا زمین های زیادی خریده اند چهارمین جزیره بزرگ هاوایی است که 67 هزار نفر در آن زندگی می کنند.

زمین های ساحل شمالی هاوایی که شامل سواحل لارسن است ، از سوی یک سازمان غیر انتفاعی پشتیبانی می شد.

هاوایی تا سال 1895 به صورت پادشاهی اداره می شد اما از آن تاریخ به بعد به ضمیمه ایالات متحده آمریکا در آمد.

به دنبال خرید 600 هکتار از زمین های این منطقه صدها هزار نفر از ساکنان محلی و غیرمحلی و حتی سراسر جهان طوماری آنلاین علیه زاکربرگ و همسرش پریسیلا چان امضا کردند و خواهان پایان استعمار آنها بر این جزیره شدند.

در واکنش به این طومار چان و زاکربرگ گفتند: « کارهای اساسی را برای ترویج حفاظت و حفاظت از فرهنگ انجام می دهیم و از میراث این سرزمین آگاه هستیم.»

زاکربرگ و چان ، طبق ارزیابی فوربس ، ثروتی تقریبی 117 میلیارد دلار دارند.

این زوج مستقر در کالیفرنیا اولین قطعه 357 هکتاری خود را در جزیره در سپتامبر 2014 خریداری .

طبق رسانه های محلی ، آنها در سال 2018 املاک بیشتری خریداری کردند  به این معنی که زمین های آنها تقریباً 750 هکتار است.

سال گذشته دادخواست "جلوگیری از استعمار مارک زاکربرگ در هاوایی" آغاز شد و اکنون بیش از یک میلیون امضا دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر