jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۱۳۲۰۷   ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۳۹

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تعیین سقف اجاره بهای ۱۴۰۰ در ستاد ملی مقابله با کرونا در حال بررسی است و تا دو هفته آینده مشخص می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه با توجه به آنکه اقدامات موثری در حوزه سامانه املاک و اسکان برای متقاضیان صورت گرفته است، گفت: با توجه به آنکه بسیاری از متقاضیان در هنگام ثبت نام با مشکلاتی مواجه بودند، ما سعی کردیم با تهیه فیلم‌های آموزشی و اطلاع رسانی‌های به موقع و همچنین ایجاد مرکز تلفنی ۲۴ ساعته برای پاسخگویی به سوالات متقاضیان بسیاری از ابهامات در این سامانه را رفع کنیم.

به گفته این مقام مسئول، همین عوامل سبب افزایش ثبت نام متقاضیان در سامانه املاک و اسکان شده است.

محمود زاده با بیان اینکه از امروز ثبت نام تمامی متقاضیان در سامانه املاک و اسکان آغاز می‌شود و با توجه به برداشتن محدودیت‌ کد ملی طبیعی است که میزان استقبال متقاضیان در این سامانه افزایش یابد، اظهار کرد: متقاضیان تا ۱۹ خرداد برای ثبت نام در طرح مسکن ملی فرصت دارند و اجرای این طرح با مشارکت عمومی همه خانواده‌ها باعث بهبود و ایجاد ثبات در بازار مسکن خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با اجرای این طرح، واحدهای خالی از سکنه شناسایی و میزان عرضه به بازار مسکن افزایش خواهد یافت، گفت: اجرای این طرح و شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه، باعث بهبود وضعیت بازار اجاره هم خواهد شد.

او با اشاره به اینکه افزایش وام ساخت مسکن و تحویل بخشی از واحدهای طرح مسکن ملی از مهم ترین اقدامات دولت در بهبود وضعیت بازار مسکن به شمار می‌رود، افزود: هدف دولت تامین، عرضه و تولید واحدهای مسکن است، بنابراین با اجرای این طرح‌ها سعی خواهیم کرد، بخش مسکن را به سمت آرامش هدایت کنیم.

محمودزاده همچنین درباره وضعیت بازار اجاره و تعیین سقف قیمتی اجاره هم گفت: هنوز هیچ سقف قیمتی تعیین نشده و ما پیشنهادهایی در این خصوص داده‌ایم و باید این طرح در ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی و تعیین شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: ما پیشنهادها و ارزیابی‌های خود را برای این بازار به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم و من تصویب ۲۵ درصدی افزایش سقف اجاره را رد می‌کنم.

محمود زاده در پایان اظهار کرد: نتیجه نهایی تعیین سقف اجاره نهایتا تا دو هفته آینده مشخص خواهد شد و در حال حاضر طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مالکان موظف هستند، قراردادهای مستاجران را تمدید کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید چک و افزایش امنیت اقتصادی

قانون جدید صدور چک در آبان سال1397 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طبق قانون به علت آماده نبودن همه زیرساخت‌ ها و ضوابط و آیین‌ نامه‌ های اجرایی مربوط به برخی قسمت‌های قانون، اجرای آن به سه بازه زمانی تقسیم و به بانک مرکزی فرصت داده شد از تاریخ آذر سال 97 تا آذر سال 99 قانون جدید چک را به صورت کامل اجرایی کند.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر