jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۳۰۶۷   ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۰۸:۴۶

نماینده سازمان جهانی بهداشت:

واکسیناسیون از جهش ویروس جلوگیری می‌کند

نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) در روسیه می‌گوید: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، واکسیناسیون ضد کرونا از ظهور سویه‌های جدید جلوگیری می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین، «ملیتا ووینوویچ»، نماینده سازمان جهانی بهداشت (WHO) در روسیه می‌گوید: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد، واکسیناسیون ضد کرونا از ظهور سویه‌های جدید جلوگیری می‌کند.

این مقام مسئول توضیح داد که هرچه عفونت‌های جدید کمتر باشد، احتمال جهش ویروس کمتر است.

نماینده سازمان جهانی بهداشت در روسیه گفت: کمپین واکسیناسیون علیه عفونت کروناویروس اثربخشی آن را نشان داده و از ظهور سویه‌های جدید COVID-19 جلوگیری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر شواهد بیشتری کسب کرده‌ایم که نشان می‌دهد این واکسیناسیون برای افراد مفید است و به جلوگیری از شیوع عفونت کمک می‌کند. انتقال انبوه ویروس، یعنی تعداد زیادی از افراد آلوده و این روند بیشترین خطر را برای جهش ویروس و فرار سویه‌های جدید از محافظت از واکسن ایجاد می‌کند.

«ملیتا ووینوویچ» افزود: در حالی که دانشمندان در سراسر جهان مشغول بررسی ظهور انواع جدید ویروس و در حال بررسی اثر واکسن‌ های موجود هستند می‌توانند، واکسن‌ ها را سویه‌های جدید سازگار کنند.

ووینوویچ توضیح داد که هرچه تعداد عفونت‌های جدید کمتر باشد، احتمال جهش ویروس کمتر است. وی خاطرنشان کرد: «وقتی عفونت‌ های جدید کم باشد و یا وجود نداشته باشد، هیچ گونه ویروس جدیدی وجود ندارد».

نماینده سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که ترکیبی از برنامه‌های واکسیناسیون با اقدامات بهداشت عمومی مانند ماسک، شست‌و‌شوی دست‌ها و جلوگیری از ازدحام جمعیت در فضاهای بسته به شکست ویروس کمک می‌کند.

وی در پایان گفت: ما باید با کمک ایمنی واکسیناسیون سدی در برابر گسترش ویروس ایجاد کنیم.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو