jamejamonline
نشان ایرانی عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۸۲۶   ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۵:۱۲

متخصصان شرکت دانش‌ بنیان «طلوع باور جوانان پارس» دستگاه‌های خودکار فروش کالا و ارائه خدمات را در کشور طراحی و تولید می‌کنند

خرید آسان کالا و خدمات با پارس‌ وندینگ

وِندینگ‌ ماشین (Vending Machine) یا پایانه خودکار فروش کالا، دستگاهی است که بعد از واردکردن پول یا با کسر اعتبار الکترونیک از مشتری، محصولی را به صورت خودکار ارائه می‌دهد.

امروزه انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد که محصولاتی از قبیل انواع نوشیدنی سرد و گرم، قهوه، اسنک، نوشابه، انواع بلیت، محصولات بهداشتی و حتی فرهنگی مانندکتاب و لوح‌فشرده را به‌طور خودکار به مشتری عرضه می‌کنند.

درواقع می‌توان گفت هر توزیع‌کننده خودکار کالایی که قابلیت نصب حداقل یک یا چند سیستم پرداختی مانند ژتون، سکه، اسکناس، کارت اعتباری، سیستم پرداخت از طریق گوشی، پیامک، USSD، NFC و ... را داشته باشد، وندینگ ماشین یا دستگاه فروش اتوماتیک نامیده می‌شود.

شرکت «طلوع باور جوانان پارس» که در ادامه به‌اختصار با نام تجاری «پارس‌ وندینگ» از آن یاد خواهیم کرد، کار خود را در سال 94 به‌طور رسمی شروع کرده است و در زمینه طراحی کسب‌وکارهای ماشینی فعالیت می‌کند.

شرکت «پارس‌ وندینگ» که در پارک فناوری پردیس مستقر است، در سه زمینه اصلی محصولاتی را تولید می‌کند: وندینگ‌ ماشین‌ها، کیوسک‌های پرداخت و دستگاه‌های خشک‌کن میوه که با همکاری یک شرکت دیگر و در قالب پروژه‌ای برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار انجام می‌شود.

در پروژه اخیر، شرکت پارس‌وندینگ دستگاه خشک‌کن میوه را همراه با میوه تازه به زنان سرپرست خانوار تحویل می‌دهد، به آنها آموزش‌های لازم برای کار با دستگاه داده می‌شود و در نهایت میوه خشک‌شده را به‌صورت تضمینی از آنها خریداری می‌کند.

خرید آسان کالا و خدمات با پارس‌ وندینگ

اگر این حوزه از فعالیت شرکت پارس‌وندینگ را کنار بگذاریم، در حوزه طراحی و ساخت وندینگ‌ ماشین‌ها و کیوسک‌های پرداخت، بهتر می‌شود دانش و توان این شرکت دانش‌بنیان را بررسی کرد.

مسیر پیش روی «پارس‌ وندینگ»

بنیانگذار و موسس شرکت پارس‌ وندینگ، در‌خصوص چشم‌اندازی که برای این مجموعه متصور است، می‌گوید: «امروز کشور در حال توسعه است و به‌دلیل همین پیشرفت سریع در حوزه فناوری، مردم بین خدماتی که به‌صورت سنتی و از طریق نیروی انسانی دریافت می‌کنند با خدمات نوینی که در بستر اینترنت ارائه می‌شود، با یک فاصله و شکاف روبه‌رو هستند. برای مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای و هایپرمارکت‌ها‌روزبه‌روز در حال گسترش هستند و به همان نسبت، از تعداد بقالی‌ها و دکه‌ها کاسته می‌شود؛ در این وضعیت اگر کسی بخواهد فقط یک آبمیوه تهیه کند، طبیعتا برایش بسیار دشوار خواهد بود که وارد یک هایپرمارکت شود و با در دست داشتن یک بطری آبمیوه از آن خارج شود! پس در این‌جا کمبود خرده‌فروشی‌هایی که در ارائه خدمات سرعت بالایی داشته باشند، به‌شدت احساس می‌شود. وندینگ‌ماشین‌ها می‌توانند پاسخ مناسبی برای رفع این نیاز باشند.»

«وِندینگ‌ ماشین» یا پایانه خودکار فروش کالا

حسین رمضان‌ پور، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پارس‌ وندینگ، در خصوص این بخش از فعالیت‌های شرکت تحت مدیرتش به جام‌جم می‌گوید: «ما برای اولین‌بار در کشور دستگاه وندینگ‌ ماشینی را تولید کرده‌ایم که کاربر ایرانی می‌تواند به‌آسانی با آن کار کند. این دستگاه صفحه نمایش بزرگی دارد، سخنگوست و به زبان‌های فارسی و انگلیسی صحبت می‌کند. قابلیت شناسایی افراد را از دور دارد و می‌تواند متناسب با جنسیت و سن هر کاربر، کالاهای مختلفی را به او پیشنهاد دهد. افراد مختلف می‌توانند براساس اثر انگشتشان عضو این وندینگ‌ماشین شوند و برای خودشان کیف پول الکترونیکی تشکیل دهند. مزیت این کار در این است که کاربران عضو وندینگ‌ماشین درصورت همراه نداشتن وجه نقد یا کارت بانکی، با اعتباری که در این کیف پول از قبل شارژ کرده‌اند، می‌توانند از طریق همان اثر انگشت و حساب کاربری‌شان خرید کنند.»

او در ادامه می‌گوید: «یکی دیگر از مزایای این وندینگ‌ماشین‌ها در مدارس نمود پیدا می‌کند؛ به این صورت که خانواده هر دانش‌آموزی که عضو وندینگ‌ماشین باشد، می‌تواند برای میزان استفاده او از این دستگاه محدودیت تعیین کند. برای مثال والدین یک دانش‌آموز می‌توانند تعیین کنند فرزندشان بتواند فقط روزی یک شکلات از وندینگ‌ماشین بخرد تا به این صورت کنترل بیشتری بر تغذیه و سلامت فرزندشان داشته باشند.»

«کیوسک پوز» یا کیوسک پرداخت

مدیرعامل مجموعه پارس‌ وندینگ درباره ویژگی‌های یکی دیگر از محصولات این شرکت که کیوسک پرداخت نام دارد، می‌گوید: «از این کیوسک می‌توان در مشاغل بسیار متنوعی استفاده کرد. درواقع این کیوسک پرداخت، یک دستگاه ارائه‌دهنده خدمات است که در جهت خدمتی که ارائه می‌دهد، متصدی را حذف می‌کند. به این ترتیب در هزینه‌های یک سازمان صرفه‌جویی قابل توجهی ایجاد می‌شود. از سوی دیگر این کیوسک‌های پرداخت می‌توانند منجر به صرفه‌جویی در وقت مشتری شوند، برای کاربر احساس راحتی و امنیت ایجاد کنند، به اتصال به اینترنت نیاز ندارند و اختلال‌هایی که گاهی در روند اتصال به اینترنت ایجاد می‌شود موجب آزردگی کاربر نخواهد شد. امکان ارائه خدمات و توضیحات بیشتر از طریق کیوسک به مشتری مهیاست و سرعت و دقت انجام محاسبات و پاسخ‌دهی در کیوسک بسیار بالاتر از کارمند متصدی خواهد بود. کیوسک پرداخت می‌تواند امور را بدون نیاز به فرم‌های کاغذی و بایگانی آنها انجام دهد تا در حفاظت از محیط‌زیست نیز نقش خود را ایفا کند.»

خرید آسان کالا و خدمات با پارس‌ وندینگ

رمضان‌پور می‌افزاید: «به‌عنوان نمونه، از کیوسک‌های پرداخت می‌توان برای انجام همه امور مربوط به پذیرش و صندوقداری در بیمارستان‌ها استفاده کرد. در بیمارستان‌های بزرگی که بخش‌های پذیرش و صندوق معمولا در طبقه‌های مجزایی قرار دارد و مراجعان مجبورند مدام در طبقات بیمارستان در رفت‌وآمد باشند، با استفاده از دستگاه‌های کیوسک پرداخت می‌توان نقاط دسترسی را در سراسر بیمارستان پراکنده کرد. یکی دیگر از میزبانان کیوسک پرداخت می‌تواند دانشگاه‌ها باشد و از این دستگاه برای انجام امور مالی دانشجویان استفاده کنند. همچنین در پردیس‌های سینمایی نیز از کیوسک‌های پرداخت استفاده می‌شود و کاربران می‌توانند با مراجعه به آنها، تیزر فیلم‌های روی پرده را تماشا ، صندلی خود را انتخاب و بلیت‌شان را تهیه کنند و در آرامش از دیدن فیلم مورد علاقه‌شان لذت ببرند.»

خرید آسان کالا و خدمات با پارس‌ وندینگ

خرید آسان کالا و خدمات با پارس‌ وندینگ

 

راه‌های تماس با شرکت «طلوع باور جوانان پارس»:

سایت: ParsVND.com

ایمیل: info@parsvnd.com

اینستاگرام: @parsvending

شماره های تماس:
021۷۶۲۵۱۴۲۵
09120557132

آدرس: تهران، پارک ‌فناوری پردیس، نوآوری هشتم، ساختمان «پارس‌وندینگ»

فراز سهیلی‌ آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها