jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۱۲۰۱۰   ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۴:۵۱

مدیرعامل بیمارستان میلاد تشریح کرد

احساس سرماخوردگی و یا بدن درد، اولین علائم کرونا

مدیرعامل بیمارستان میلاد می‌گوید: هر کسی که احساس سرماخوردگی می‌کند یا بدن درد و تب دارد، این علائم را به خستگی یا سرماخوردگی ربط ندهد؛ این‌ها اولین علامت کروناست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر فرهاد حمزه زاد افزود: شرایط کرونایی بسیار وخیم‌تر از آن چیزی است که مردم فکر می‌کنند یا تصور دارند. من این شرایط را فقط در جنگ دیدم هر روز آمار بیشتر شده است.

وی گفت: این بار آمار مبتلایان و فوتی‌ها فقط مربوط به افراد مسن یا سن بالا نیست. وضعیت بسیار وخیم و خطر ابتلا به بیماری کرونا بسیار جدی است.
الان بیش از ۵۰۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان میلاد بستری هستند. آی سی‌ها کاملاً پر است و سطح فشار دستگاه‌های اکسیژن کاهش پیدا کرده و وضعیت بسیار بحرانی است.

مدیر عامل بیمارستان میلاد افزود: وقتی وارد بیمارستان می‌شوم انگار وارد جبهه جنگ شده ام. وقتی بیرون می‌روم انگار وارد دنیای دیگری می‌شوم. نمی‌دانم مردم عادت کرده‌اند یا شاید درکی از این بیماری ندارند شاید هم احساس می‌کنند کرونا واقعیت ندارد. رسانه‌ها باید نشان دهند که در بیمارستان‌ها چه خبر است.

دکتر فرهاد حمزه زاد افزود: خانواده‌ها باید بیشتر دقت کنند، اکنون بیشترین انتقال از طریق خانواده است. یک نفر کرونا می‌گیرد و به بقیه در خانواده انتقال می‌دهد. آن کسی که مبتلا شده است سر سفره یا میز غذا در کنار بقیه می‌نشینند و ماسکش را در می‌آورد. در این حالت انتقال رخ می‌دهد.

دکتر حمزه زاد گفت: هر کسی که احساس سرماخوردگی می‌کند یا بدن درد و تب دارد این علائم را به خستگی یا سرماخوردگی ربط ندهد، این اولین علامت کروناست.
وی اظهار کرد: روز‌های ابتدایی بیماری دارو تاثیر زیادی دارد، ولی متاسفانه افراد مبتلا بعد از گذشت چند روز وقتی که حالشان بد است به پزشک مراجعه می‌کنند، آن وقت دیگر دارو‌ها تاثیری بر بدن بیمار نمی‌گذارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش