jamejamonline
قزوین کد خبر: ۱۳۱۱۹۸۹   ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰  |  ۱۲:۲۱

استاندار قزوین گفت: با توجه به وجود نقاط متعدد کولاک‌گیر جاده‌ای در استان قزوین و تصادفات شدید آنها باید با مشارکت راهداری، مدیریت بحران و پلیس راه مراکز کنترل تردد در حوالی این نقاط ایجاد شوند.

title

به گزارش جام جم آنلاین قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور در نخستین جلسه شورای عالی ترافیکی استان در سال 1400 که عصر دیروز در فضای باز استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به وجود نقاط متعدد کولاک‌گیر جاده‌ای در استان قزوین و تصادفات شدید آنها باید این نقاط با مشارکت راهداری، مدیریت بحران و پلیس راه ساماندهی شوند.

وی با یادآوری اینکه بار اولمان نیست که دچار کولاک شدیم و همیشه با این قصه روبه‌رو هستیم، گفت: با توجه به اینکه کانون و نقاط ‌کولاک‌گیر و حادثه‌خیز مشخص هستند، باید از فاصله 2 کیلومتری نسبت به ورود خودروها به نقطه کولاک‌گیر هشدار بدهیم و در 500 متری یا یک کیلومتری این نقاط جلوی خودروها را گرفته و آنها را برگردانیم.

جمالی‌پور با تاکید بر لزوم ایجاد مرکز مدیریت و کنترل تردد در محورهای مواصلاتی کولاک‌گیر استان افزود: کارشناسان راهداری، مدیریت بحران و پلیس راه بررسی باید موضوعات فنی احداث این مراکز را مطالعه کنند تا در نهایت با ایجاد این مرکز امکان مدیریت بحران کولاک در محل با حضور پلیس راه و راهداری ایجاد شود.

رئیس شورای عالی ترافیک استان با اشاره به سفر رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای طی روزهای آتی به قزوین ادامه داد:‌ باید طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای 4 جانبه میان استانداری، سازمان مدیریت بحران وزرات کشور، وزارت راه و سازمان راهداری این مراکز مدیریت و کنترل تردد را احداث کنیم تا در سال جدید هم گرفتار بحران کولاک و تصادف‌های زنجیره‌ای نشویم.

جمالی‌پور تصریح کرد: البته بنده با استانداران زنجان و گیلان هم جلسه مشترک می‌گذارم تا آنها هم چنین نقاطی را در مناطق مشترک کولاک‌گیر و سانحه‌خیز مستقر کنند تا از سمت آنها هم جلوی ورود سانحه‌ساز خودروها در روزهای برفی گرفته شود.

استاندار قزوین یادآور شد: در گام اول باید ارتباط آنلاین بین راهداری با هواشناسی ایجاد شود تا اگر کولاکی در حال رخ دادن بود، نقطه کولاک‌گیر بلافاصله بسته شود و پلیس راه استان قزوین به صورت مستقیم و یا از طریق پلیس راه کشور به پلیس راه استان‌های همجوار اعلام کند تا از هر 2 سوی جلوی ورود به نقطه بحران‌خیز و کولاک‌گیر گرفته شود.

جمالی‌پور ادامه داد: در همین کولاک اخیر جاده قزوین-زشت که در اواخر زمستان 1399 اتفاق افتاد، متاسفانه خودروها 3 تا 4 ساعت داشتند در جاده تردد می‌کردند تا اینکه به استاندار استان‌های مجاور زنگ زدم و آزادراه بسته شد./منبع: تسنیم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: