سرپرست معاونت بهداشتی علوم پزشکی مازندران:

۲۷۰۰ دوز واکسن به پاکبانان استان اختصاص یافت

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تخصیص دو هزار و ۷۰۰ دوز واکسن برای تزریق به هزار و ۳۵۰ نفر از پاکبانان استان مازندران خبر داد.
کد خبر: ۱۳۱۱۴۹۷

به گزارش جام جم آنلاین مازندران قاسم اویس در گفتگو با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تزریق واکسن کرونا به کادر درمانی استان مازندران، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی ۲۳ هزار دوز واکسن روسی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مازندران قرار می‌گیرد که برای تزریق کادر بهداشتی درمانی اختصاص پیدا می‌کند.

 

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه سرعت دریافت واکسن در کشور بیشتر شده است، افزود: کل واکسنی که تاکنون دریافت کردیم برای ۱۷ هزار نفر بوده ولی در حال حاضر ۲۳ هزار واکسن هم قرار است از روزهای آینده در استان تزریق شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دارد، افرادی خارج از پروتکل‌های تعریف شده واکسن دریافت کرده باشند، گفت: تزریق واکسن براساس اسنادی که به ما اعلام شده توزیع شده است و در استان مازندران فقط افراد حائز شرایط واکسن دریافت کردند.

 

اویس خاطر نشان کرد: تاکنون به بخشی از کادر درمان، جانبازان آسایشگاهی، سالمندانی آسایشگاهی و پاکبان‌ها واکسن تزریق شده است و این روند تا مرحله تکمیل ادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: تاکنون به هیچ فردی خارج از سندی که دریافت کردیم واکسن تزریق نشده است.

 

اویس سرپرست معاونت بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پاسخ به این سوال که برخی از پزشکان براساس سند تعریف شده در لیست تزریق کرونا قرار نداشتند اما ظاهراً واکسن دریافت کرده و حتی شنیده شده است که خانواده برخی از اعضای کادر درمان واکسن دریافت کرده‌اند، گفت: مسائلی که مطرح می‌شود صرفاً یک ادعا است از طرفی دیگر معاونت بهداشتی دانشگاه لیست افراد واجد شرایط واکسن را از مسؤولان بیمارستان‌ها دریافت می‌کند و به ما اعلام می‌شود که در بخش‌های تعریف شده وزارت بهداشت فعال هستند و حائز شرایط دریافت واکسن هستند.

 

وی ادامه داد: برخی از افراد انتظار دارند در شرایط حاضر به دلیل اینکه در مراکز درمانی فعال هستند واکسن دریافت کنند و امکان دارد برای خودشان اولویت تعریف کنند در حالی که اولویت دریافت واکسن بر اساس پروسه مشخص شده وزارت بهداشت است.

 

اویس درباره اتفاقاتی که در برخی از استان‌های کشور به ویژه در حوزه واکسن پاکبان‌ها، گفت: مواردی از این دست در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مازندران نداشتیم.

 

وی در ارتباط با نحوه دریافت لیست واکسن افراد واجد شرایط در بخش پاکبان‌های استان، بیان کرد: به استانداری اعلام کردیم که لیست پاکبان‌های واجد شرایط را برای تزریق واکسن در اختیار ما قرار دهد و تاکنون در این بخش موارد تزریق واکسن به افراد غیر را نداشتیم.

 

اویس در پاسخ به این سوال که اگر مواردی وجود داشته باشد که افراد خارج از مجوزهای تعیین شده واکسن دریافت کرده باشند، دانشگاه چه اقدامی انجام می‌دهد، افزود: قاعده‌اش این است که به دستگاه‌های نظارتی و اجرایی به عنوان تخلف معرفی شوند، مسؤولیت تنظیم لیست افرادی هستند که تهیه می‌کنند چون کادر تزریق کننده واکسن فقط به افرادی که در این لیست هستند واکسن تزریق می‌کنند و مشخصات افراد در سامانه ما ثبت شده که با کد ملی شناسایی شده هستند.

 

وی در ارتباط با وضعیت تزریق واکسن کرونا پاکبان‌های استان، گفت: تعداد ۲ هزار ۷۰۰ دوز برای تزریق به هزار و ۳۵۰ نفر به این گروه اختصاص یافته است.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها