jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۴۱۰   ۲۹ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۵۲

پلیس آگاهی تهران از دستگیری متهمی خبر داد که با ترفند اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی از ۴۰ نفر کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، پنجم آذرماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری با ترفند اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی با شکایت 2 نفر از شهروندان به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

شاکیان پرونده اظهار داشتند که با متهم در فضای مجازی که تبلیغ تورهای سفرهای خارجی و اخذ ویزا را می کرد آشنا شده و پس از ارتباط و تماس تلفنی، متهم مدعی شد دارای نفوذ در سیستم اداری و حکومتی کشور بوده و توانایی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی را دارد.

شاکیان در شکایت خود عنوان کردند که متهم ابتدا طی قراردادی 2 هزار یورو دریافت کرده و در مرحله دوم با ارسال مدارک ویزا و بلیط های هواپیمایی مبلغ 380 میلیون ریال دیگر نیز دریافت کرد که پس از مدتی متوجه شدند که بلیط و ویزای دریافتی، جعلی است.

برپایه این گزارش با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم قرار گرفت که با تلاش شبانه روزی کارآگاهان و پیگیری های به عمل آمده هویت متهم به اسم «شاهین» شناسایی شد. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی نیز کارآگاهان مخفیگاه متهم را در خانه‌ای واقع در خیابان سبلان شمالی شناسایی و پس از اخذ دستور قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه سوم این پلیس انتقال دادند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفتگو با فارس با بیان اینکه متهم در بررسی‌های بیشتر به 40 فقره کلاهبرداری اعتراف کرده است، اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری شده از مالباختگان را بیش از 20 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال خاطرنشان کرد: تاکنون هر 40 مالباخته شناسایی شده و متهم با دستور قضائی، برای کشف سایر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان این پایگاه قرار دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر