jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۲۶۹   ۲۹ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۹:۲۱

انگلیس قرار است ماه میلادی آینده، به جانبداری از اوکراین و در راستای مقابله با روسیه، دو رزم ناو در دریای سیاه مستقر کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، روزنامه «ساندی تایمز» انگلیس می‌گوید در میانه تشدید تنش‌های روسیه-اوکراین، قرار است رزم ناوهای انگیسی در ماه میلادی می عازم دریای سیاه شوند.
ادعا می‌شود که این اقدام در راستای همبستگی با اوکراین و متحدان انگلیس در ناتو انجام می‌شود.

قرار است یک ناوشکن تیپ ۴۵ مجهز به موشک‌های ضد هواپیما و یک ناوچه تیپ ۲۳ مجهز به موشک‌های ضد زیردریایی، از مدیترانه عازم تنگه بسفر و از آنجا راهی دریای سیاه شوند.

ادعا می‌شود که جت‌های رادار گریز اف -۳۵ بی و بالگردهای ضد زیردریایی مرلین نیز بر عرشه ناو هواپیمابر «ملکه الیزابت» انگلیس به حال آماده‌باش خواهند بود تا از رزم ناوهایی که عازم دریای سیاه هستند؛ پشتیبانی کنند.

به گزارش مهر، این در حالی است که آمریکا نیز از راه تنگه بسفر، دو رزم ناو راهی دریای سیاه کرده است- اقدامی که هشدار شدیداللحن روسیه را در پی داشت که به واشنگتن اخطار داد تا نیروهایش را از سواحل شبه جزیره کریمه دور نگه دارد.

موضع‌گیری جانبدارانه کشورهای غربی در حالی است که بعد از بالا گرفتن تنش میان دولت کی‌یف و جدایی طلبان شرق اوکراین، روسیه در اقدامی دفاعی و برای حراست از تمامیت ارضی خود، نیروهای نظامی‌اش را در مرز با اوکراین افزایش داد.

اما کی‌یف و متحدان غربی مدعی هستند که تشدید حضور نظامی روسیه در مناطق مرزی تحریک‌آمیز است.
همزمان، غرب به بهانه‌هایی چون جاسوسی و حملات سایبری، جنگ دیپلماتیک تمام عیاری را علیه روسیه در پیش گرفته که با موج جدیدی از تحریم‌ها و اخراج دیپلمات‌های روس همراه است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر