title
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: سال گذشته ۳ هزار و ۵۶۴ مورد جلسه دادرسی به صورت الکترونیک در استان انجام شده است.
کد خبر: ۱۳۱۱۱۳۴

به گزارش جام جم آنلاین قزوین، حجت الاسلام قدرتی با بیان اینکه در راستای تحقق سیاست‌های اعلامی قوه قضاییه سامانه دادرسی الکترونیک از خرداد ماه سال ۹۹ در استان راه اندازی شده، گفت: هدف از راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیک، کاهش مراجعات زندانیان به مراجع قضائی در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و کاهش هزینه و پیشگیری از مشکلات متعدد اعزام و بدرقه زندانیان و همچنین امکان ملاقات الکترونیکی زندانیان با خانواده‌های آن‌ها است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۵۳ مورد دیدار زندانیان با خانواده هایشان نیز به صورت الکترونیک انجام شده است افزود: در مجموع تا پایان سال گذشته ۴ هزار و ۵۳۱ جلسه با زندانیان الکترونیکی انجام شده است.

مقام ارشد قضایی استان تصریح نمود: دستیابی به قوه قضائیه هوشمند، از اولویت‌های این قوه است و امروز دستگاه قضایی از تهدید کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کرد و بر همین اساس، سامانه‌های مختلف الکترونیکی به منظور ارائه غیرحضوری خدمات قضایی راه‌اندازی شده است.

رییس کل دادگستری استان گفت: اجرای دادرسی الکترونیکی علاوه بر تضمین سلامت مراجعان به دستگاه قضایی، زمان دادرسی را کاهش می‌دهد و گامی موثر در افزایش کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها وکاهش هزینه‌ها است و امروزه با توجه به شرایط جامعه و لزوم پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، استفاده حداکثری و به موقع از ابزار الکترونیک اهمیت مضاعفی یافته است.

وی ادامه داد: استفاده از دادرسی الکترونیک نه تنها در دوران شیوع بیماری کرونا بلکه در دوران پسا کرونا نیز می‌تواند جایگزین مناسبی برای دادرسی‌های حضوری باشد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها