jamejamonline
کرمانشاه کد خبر: ۱۳۱۱۱۲۱   ۲۸ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۲:۱۸

سردار ریحانی در نشست ستاد استانی کرونا با حضور وزیر بهداشت گفت: طرح شهید سلیمانی در استان بسیار موفق و ارزشمند بود و با همراهی دانشگاه علوم پزشکی و سایر دستگاه های مرتبط اثرات بسیار خوبی در کنترل بیماری کرونا به دنبال داشت.

به گزارش جام جم انلاین کرمانشاه؛ فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)استان کرمانشاه اظهار کرد:این طرح در استان از همان ابتدا هدفمند و در مرحله های متعدد اجرا شد،به گونه ای که در مرحله اول افراد مبتلا و کسانی که در ارتباط با آنها بودند به خوبی رصد شدند .

وی افزود: همزمان با اجرای این مرحله، در مرحله دوم سالمندان و بیماران زمینه ای و خانواده های آنها و در مرحله بعدی نیز محله های حاشیه نشین شهر مورد رصد و پیگیری قرار می گیرند که این مرحله در حال حاضر نیز در حال انجام است.

سردار ریحانی در ادامه گفت: تعداد ۷۲۴۰ نفر در قالب ۱۴۴۰ تیم حمایتی به همراه ۱۶۶ تیم رصد و مراقبت در منزل در مرحله اول اجرای طرح در استان فعالیت داشتند.

وی افزود: در مرحله تشدید طرح گروه های حمایتی به ۱۹۴۹تیم و تیم های رصد و مراقبت در منزل به ۸۳۵ تیم در استان افزایش پیدا کرد. همچنین در این مدت تعداد ۱۹۰۰ گروه جهادی در زمینه های مختلف خدماتی و حمایتی در استان فعال بودند.

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) ادامه داد: با تلاش های صورت گرفته در این مدت تعداد ۹۰۰هزار بسته معیشتی توسط سپاه،کمیته امداد ،هلال احمر و شهرداری در بین افراد نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شد که از این میزان تعداد ۳۰۷ هزار و۵۰۱ بسته توسط سپاه حضرت نبی اکرم(ص)استان تهیه و توزیع گردید.

وی در پایان اظهار کرد: توزیع تعداد ۶۰۰هزار بسته کمک آموزشی و بهداشتی در بین دانش آموزان،تهیه ۴۷۹ جهیزیه جهت خانواده های نیازمند آسیب دیده از کرونا ،آزاد سازی ۴۱۰ زندانی جرائم غیر عمد و آسیب دیده از کرونا با کمک خیرین ،بازسازی و تعمیر ۵۴ واحد مسکونی وتوزیع بیش از ۵میلیون ماسک در محله های کم برخوردار از دیگر اقدامات انجام شده در طرح شهید سلیمانی در استان می باشد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: