jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۱۱۰۷۴   ۲۷ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۸:۱۸

منابع خبری گزارش دادند که در پی واژگونی یک قایق در سواحل تونس، دست‌کم 21 مهاجر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، منابع خبری، بعدازظهر امروز (جمعه)، از غرق شدن قایق مهاجران آفریقایی در سواحل تونس خبر دادند.

خبرگزاری «رویترز» در این خصوص گزارش داد که در پی غرق شدن قایق مهاجران در سواحل تونس ۲۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

وبگاه خبری «موزاییک اف ام»‌ ضمن تأیید این خبر، گزارش داد که یگان‌های سازمان دریایی گارد ملی تونس در صفاقس موفق شده‌اند جان یک مرد و دو زن از تبعه‌های ساحل عاج و گینه را نجات دهند.

با این حال، در این گزارش آمده است که نیروهای امدادی تا این لحظه جسد ۲۱ نفر از جمله نُه زن و یک نوزاد را از آب بیرون کشیده‌اند.

غرق شدن قایق‌های مهاجران کشورهای آفریقایی و برخی کشورهای منطقه غرب آسیا حین تلاش برای رساندن خودشان به کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر تلفات بسیاری بر جا گذاشته است.

مهاجران و پناهجویان آفریقایی که در کشورهای خود با مشکلات امنیتی و اقتصادی روبرو هستند، به امید دستیابی به شرایطی بهتر سوار بر قایق‌ های قاچاقچی‌ های انسان می‌شوند و تلاش می‌کنند از مسیر ناامن اقیانوس اطلس یا دریای مدیترانه خود را به قاره اروپا برسانند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر