عیدی شهردار تبریز به شهروندان؛

 ۱۰درصد بودجه سال جاری محقق شد

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی از پروژه قطار شهری تبریز به عنوان اولویت اول پروژه‌های عمرانی این شهر نام برد و گفت: دولت و شهرداری برای رفع مشکلات این طرح مصمم هستند.
کد خبر: ۱۳۱۰۶۵۸
به گزارش جام جم آنلاین آذربایجان شرقی ،جواد رحمتی در حاشیه بازدید از روند اجرایی پروژه خط دو قطار شهری تبریز، اظهار کرد: در طی سه سال گذشته پروژه قطار شهری تبریز به عنوان یکی از فعال ترین پروژه های شهری بوده و دولت و شهرداری تلاش کرده اند با عمل به تعهد ۵۰ درصدی خود در تحقق مسائل مالی سهم خود را ایفا کنند.

وی از قطار شهری به عنوان مهم‌ترین زیرساخت شهری نام برد و گفت: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در طی سال های گذشته، خط یک رو به اتمام بوده و عملیات اجرایی خط ۲ نیز با جدیت در حال انجام است.

رحمتی ضمن قدردانی از مجموعه شهرداری و شورای شهر تبریز، اظهار داشت: اختصاص بودجه نقدی و غیرنقدی و حمایت های شهرداری، شورای شهر و استانداری در این مدت قابل توجه بوده است.

وی از انتشار ۸۰۰ میلیارد تومان اوراق از محل‌منابع دولتی در دو سال گذشته برای ادامه عملیات پروژه خط دو قطار شهری تبریز خبر داد و گفت: بخشی از این اوراق به فروش رفته و طی هفته های آتی مابقی نیز منتشر خواهد شد.
 
آغاز حفاری فاصله ایستگاه های پنجم تا هشتم خط دوم قطار شهری تبریز

به گزارش ایرنا، شهردار تبریز نیز در این بازدید از آغاز حفاری در حدفاصل ایستگاه‌های پنجم تا هشتم خط دوم قطار شهری تبریز در مسیر قره‌آغاج تا میدان دانشسرا خبر داد.

ایرج شهین باهر اظهار کرد: حفاری از غرب پروژه (محدوده قراملک) تا خیابان قره‌آغاج به طول هفت کیلومتر با استفاده از یکی از دستگا های حفاری، موسوم به«تی.بی.ام» ها انجام شده است و امروز بعد از تعمیرات اساسی دستگاه ها ،شاهد شروع حفاری در حدفاصل ایستگاه های قره آغاج تا دانشسرا هستیم.

وی از فعالیت 2 دستگاه حفاری مکانیزه (TBM) با قطر ۹.۵ متر در این خط خبر داد و گفت: دستگاه حفاری دوم نیز فاصله یک هزار و 600 متری شهرک باغمیشه تا ایستگاه میدان شهید فهمیده را حفاری کرده و در ادامه به ایستگاه دانشسرا خواهد رسید.

شهین باهر با اشاره به تامین بودجه مورد نیاز عملیات عمرانی در پروژه خط ۲ قطار شهری تبریز، گفت: با تمهیدات صورت گرفته امیدواریم بتوانیم مسائل مالی مربوط به این پروژه را با برنامه ریزی دقیق هدایت و راهبری کنیم.

وی همچنین با اشاره به ساخت و ساز صورت گرفته در ۵ ایستگاه خط ۲ قطار شهری تبریز، افزود: در حال حاضر ساخت و ساز در پنج ایستگاه این خط همزمان با عملیات حفاری در حال انجام است.

مصطفی مولوی، مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز، هم از تداوم ساخت و ساز در پنج ایستگاه به موازات حفاری تونل های خط ۲ متروی تبریز خبر داد و گفت: از مجموع هشت ایستگاه فاز اول این خط، عملیات حفاری پنج ایستگاه در حال اجرا است.


ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها