jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۵۸۸   ۲۴ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۸:۳۷

برادر «جورج فلوید» در حالی که در جایگاه شهود ایستاده بود و گریه می‌کرد، روبه حضار و قاضی جلسه برادرش را یکی از مهربان‌ترین فرزندان خانواده در نحوه رفتار با مادرش توصیف کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، دادگاه رسیدگی به پرونده قتل «جورج فلوید» شهروند آمریکایی آفریقایی تبار به دست «درک چاوین» پلیس سفیدپوست آمریکایی با حضور شاهدان این پرونده در حال وارد شدن به سومین هفته خود است.

در جریان برگزاری جلسه امروز دادگاه «فیلونایز فلوید» برادر جورج فلوید در جایگاه شهود حاضر شد و اظهاراتی را درباره زندگی فلوید و ارتباط گرم او با مادرش مطرح کرد. لازم به ذکر است مع مادر جورج فلوید در سال ۲۰۱۸ فوت کرده بود.

فیلونایز فلوید در حالی که در جایگاه شهود ایستاده بود و گریه می‌کرد، رو به حضار و قاضی جلسه برادرش را یکی از مهربان‌ترین فرزندان خانواده از نظر نحوه رفتار با مادرش توصیف کرد.

او در ادامه گفته‌های (خندان و گریان) خود با نشان دادن چندین تصویر یادگاری از جورج و دخترش جیانا فلوید که حالا ۷ سال دارد و تصاویری از دوره دانشجویی او و عضویتش در تیم بسکتبال دانشگاه، از او به عنوان رهبر خانواده یاد کرد.

به گفته فیلونایز فلوید برادرش جورج علی رغم برخی ادعاها مبنی بر اینکه او با توجه به جثه‌اش روحیه خشنی داشته گفت که او حداقل درون خانواده اینگونه نبوده، و اینکه جورج هنگام خاکسپاری مادرش مدت طولانی بر مزار او گریسته و حاضر به ترک تابوت مادرش نشده و مانند کودکان مادرش را «ماما» صدا می زد. طبق ادعای فیلونایز جورج پس از فوت مادرش آسیب روحی جدی دیده بود.

چگونگی و علت اصلی مرگ جورج فلوید همچنان در محافل حقوقی و پزشکی و به طور کل سیستم قضائی آمریکا در حال بررسی است.

چندین کارشناس پزشکی قانونی تاکنون ادعا کرده‌اند که بیماری قلبی علت مرگ وی بوده است اما برخی دیگر هم این موضوع را به عنوان علت اصلی مرگ شهروند سیاه پوست آمریکایی رد می‌کنند، به ویژه با توجه به اینکه بیش از ۹ دقیقه زانوی افسر پلیس بر گردن فلوید قرار داشته و طبیعتاً هیچ فردی زیر چنین فشاری دوام نمی‌آورد.

دکتر «آن درو بکر» پزشک بازرس شهرستان «هنپین» در ایالت مینه سوتا فردی که کالبد شکافی جورج فلوید را انجام داده نظری متفاوت دارد؛ او می‌گوید بیماری قلبی و مصرف دارو و مواد ربطی به کشته شدن فلوید ندارد.
با این حال با گذشت چندین ماه از قتل جورج فلوید توسط پلیس آموزش دیده ایالات متحده آمریکا نه تنها مردم ایالت‌های مختلف این کشور بلکه تمامی افرادی که در جهان بخاطر رنگ پوست خود با تبعیض روبه رو شده‌اند با در دست داشتن تصاویر فلوید او را به نمادی برای مبارزه علیه تبعیض نژادی تبدیل کرده‌اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

اسم رمز عملیات غرب علیه لبنان

لبنان اگر دیر زمانی به عروس خاورمیانه و کشور سپید معروف بود، امروز اما کشوری است با بحران‌های ریز و درشت و نگرانی‌های فزاینده در قبال آینده‌ای مبهم.

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

پشت پرده پیشروی برق‌آسای طالبان

محمد حنیف اتمر وزیر خارجه اشرف غنی گفته؛ هشتاد ولسوالی[شهرستان]در سراسرافغانستان باجنگ به اشغال طالبان درنیامده بلکه به دلیل «تخلیه‌ از قبل برنامه‌ ریزی شده» هم بوده...از آنسو انس حقانی مغز متفکر طالبان و پسر جلال‌الدین حقانی بنیانگزار شبکه حقانی در پی پیشروی‌های سریع طالبان گفت؛ «ده‌ها ولسوالی به طور مسالمت‌آمیز به دست مجاهدین افتاد. در قسمت برخی ولسوالی‌ها حتی تصمیم تسخیرشان وجود نداشت.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر