jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۴۴۰   ۲۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۹:۱۰

مقامات پلیس فدرال آمریکا موفق به شناسایی مردی شده اند که ساکن تگزاس بوده و قصد داشت یکی از دیتاسنترهای شرکت آمازون را منفجر کند.

به گزارش جام جم آنلاین، این فرد «ست آرون پندلی» نام دارد و به دنبال آن بود که دیتاسنتر شرکت آمازون در ویرجینیا را منفجر کند. این دیتاسنتر به کاربران امکان می داد تا به خدمات مختلف تحت وب دسترسی داشته باشند.

هدف وی از این کار ناممکن کردن دسترسی نهادهای فدرال دولت آمریکا به اینترنت اعلام شده بود. این فرد معتقد است دولت آمریکا تنها در اختیار یک گروه محدود و خاص قرار گرفته و عموم مردم نمی توانند در سرنوشت خود نقش ایفا کنند. وزارت دادگستری آمریکا پندلی را یک تندروی داخلی توصیف کرده است.

این فرد در جریان حمله به کنگره آمریکا در ششم ژانویه نیز حضور داشته و اظهارات و فعالیت های وی در یک مجمع اینترنتی موجب حساسیت پلیس نسبت به وی و در نهایت دستگیری او شد. او در اظهارات خود هیچ نگرانی از بابت کشته شدن افراد دیگر در جریان منفجر کردن دیتاسنتر شرکت آمازون نداشته است.

احتمالا این فرد بعد از محاکمه به بیست سال زندان محکوم خواهد شد. آمازون در واکنش به انتشار این خبر اعلام کرده که برای حفظ امنیت دیتاسنترهای خود به طور جدی تلاش خواهد کرد.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

چرا طالبان با مذاکرات صلح بازی می‌کند؟

در افغانستان همه مشتاق شروع مجدد گفتگوهای صلحند. اما فرجام این مذاکرات بنفع کیست؟ بی‌رغبتی طالبان برای شرکت در محفل استانبول سبب شده برخی گمان کنند آنها از گفتگو فراریند.

همه بچه‌های ابو رجب

همه بچه‌های ابو رجب

داعش که حس می‌کرد دیگر دارد نفس‌های آخرش را می‌کشد، زورهای آخرش را هم می‌زد و روزهای سختی را برای رزمندگان سوریه ساخته بود. ما آن روزها در خط‌مقدم جنگ و با تیم مستندسازی رفته بودیم اما قرارمان به ساختن مستند نبود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر