jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۱۰۳۵۸   ۲۲ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۷:۰۲

با آشنایی با امکانات و مزیت‌های نرم‌افزار تازه‌وارد «کلاب‌ هاوس» به کسب‌وکارتان رونق بدهید

کارآفرینی از مسیر کلاب‌ هاوس

این روزها همه‌جا صحبت از «کلاب‌ هاوس» است. شبکه‌اجتماعی یا بهتر بگویم باشگاه مجازی اختصاصی جدیدی که البته یک سالی هست نسخه اولیه آن آغاز به کار کرده‌است، اما از ابتدای سال جدید میلادی با اقبال گسترده‌ای از سوی کاربران فضای مجازی روبه‌رو شد.

با وجود این‌که برخلاف سایر شبکه‌های مجازی عضویت در این شبکه تنها با دعوت از طریق کاربران امکان‌پذیر است و نسبتا کاربران محدودتری را در نسخه اولیه خود می‌پذیرد، طی چند ماه اخیر کاربران آن به بیش از دومیلیون نفر رسیده‌است و احتمالا با فعال شدن نسخه اصلی در سیستم‌عامل اندروید، با استقبال گسترده‌تری نیز روبه‌رو خواهد شد.

کلاب‌ هاوس با ایجاد فضاهای اختصاصی تبادل‌نظر و گفت‌وگوهای زنده حول موضوعات گوناگون شیوه ارتباطی جدیدی را برای کابران فضای مجازی به همراه داشته‌است اما به نظر می‌رسد این ایده جدید دنیای مجازی، با نزدیک کردن فعالان حوزه‌های مختلف کسب‌وکار، اثربخشی قابل‌توجهی در توسعه فضای کسب‌وکارهای جدید و ارتقای دانش و اطلاعات کارآفرینان و فعالان دنیای کسب‌ و کار به دنبال داشته‌باشد. اگر دوست دارید کمی بیشتر با این نرم‌افزار تازه‌وارد و قابلیت‌هایش در جهت توسعه کسب‌وکارتان آشنا شوید، با این گزارش همراه شوید. 

شیوه کاری کلاب‌هاوس به نوعی مانند یک باشگاه اختصاصی اعضا در فضای مجازی است. فضایی که فقط به صورت صوتی و زنده امکان شنیدن نظرات و نقطه‌نظرهای کارآفرینان موفق داخلی و بین‌المللی، سرمایه‌گذاران، سیاستمداران و افراد سرشناس را فراهم می‌کند.

امکان منحصربه‌فردی که هیچ‌یک از شبکه‌های اجتماعی تا امروز برای مخاطبان‌شان فراهم نکرده‌بودند! تصور کنید شب که در خانه در حال استراحت هستید، وارد یکی از اتاق‌های گفت‌وگو می‌شوید که در آن ایلان ماسک در حال توضیح دادن آخرین دستاوردهایش در خصوص سفر به مریخ یا جدیدترین خودروهای برقی تسلا است.

بعد تصمیم می‌گیرید به اتاق دیگری بروید که کارآفرینان شرکت‌های استارت‌آپی بزرگ کشور در حال گفت‌وگو در خصوص مشکلات‌شان برای ورود به بازار سرمایه و بورس هستند. در اتاق دیگری وزیر ارتباطات و اطلاعات در حال پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران در خصوص گسترش پهنای باند است و به همین ترتیب می‌توانید بر اساس علاقه‌مندی یا ضرورت کاری و اجتماعی‌تان در نشست‌های مجازی مختلفی شرکت کنید و حتی در آنها نظر خود را به دیگر مخاطبان بیان کنید.

فضای دسته‌بندی شده یا به اصطلاح اتاق‌های گفت‌وگو در این نرم‌افزار امکان پرسش و پاسخ و دریافت حجم وسیعی از اطلاعات دسته اول را از افراد باتجربه و سرشناس فراهم می‌کند. حتی می‌توانید اتاق گفت‌وگویی را در حوزه دلخواه خودتان راه‌اندازی کنید و در آن با سایر افراد علاقه‌مند تبادل‌نظر داشته‌باشید.

کلاب‌ هاوس در خدمت کسب‌ و کارها

مانند هر شبکه اجتماعی دیگری، حضور در فضای کلاب‌هاوس نیز نمی‌تواند موفقیت شما و دستیابی به هدف‌های کاری‌تان را تضمین کند اما مانند هر ابزار دیگری در صورت استفاده هوشمندانه می‌تواند منافع جدیدی را برای کسب‌وکارتان به دنبال داشته‌باشد. کلاب‌هاوس شبکه ارتباطی اختصاصی‌ای میان علاقه‌مندان یک موضوع خاص ایجاد می‌کند و به همین خاطر می‌تواند مزیت‌های قابل‌توجهی در فعالیت‌های کاری به همراه داشته ‌باشد:

فرصت آموختن از حرفه‌ای‌ها

شرکت زنده در جلسات سخنرانی بزرگان دنیای کارآفرینی مانند ایلان ماسک، جف بزوس و بیل گیتس شاید تا همین چند ماه پیش برای بسیاری از ما آرزویی دست‌نیافتنی بود. اما امروز نه‌تنها می‌توانیم از توصیه‌های ارزشمند کارآفرینان موفق کشور استفاده کنیم، بلکه این امکان را داریم که در جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ غول‌های بزرگ دنیا نیز به طور زنده شرکت کنیم و با دیدگاه‌هایشان در خصوص مسائل مختلف بدون هیچ دستکاری رسانه‌ای آشنا شویم. بدون شک برای هر کارآفرینی این امکان که بتواند فقط با جست‌وجوی چند کلیدواژه اصلی یا افراد شناخته‌شده حوزه کاری‌اش به شبکه‌های گسترده‌تری از افراد باتجربه و حرفه‌ای متصل شود در کنار آموختن دانستنی‌های جدید، می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلاتی باشد که در کسب‌وکارش با آنها روبه‌رو شده‌است.

یافتن افراد حرفه‌ای در مهارت‌های مورد نظر زمانی که در اتاق‌های گفت‌وگوی حیطه کسب‌وکارتان عضو می‌شوید، ممکن است بتوانید با افراد جدیدی با دانش و تخصصی که در کسب‌وکارتان به آن نیاز دارید، آشنا شوید و حتی بتوانید آنها را جذب مجموعه کاری‌تان کنید. اتاق‌های گفت‌وگوی مرتبط این امکان را فراهم می‌کند که نیازهای خود را در جمعی از افراد حوزه کاری‌تان مطرح کنید و به این ترتیب بسیاری از مشکلات‌تان را برطرف کنید.

تجربیات‌تان را به اشتراک بگذارید

با ایجاد اتاق‌های گفت‌وگو در زمینه‌هایی که در آنها تخصص دارید و میزبانی رویدادهای گفت‌وگومحور تکرارشونده یا یک‌باره به‌تدریج شبکه‌ای از دنبال‌کنندگان را جذب خواهید کرد. با به اشتراک گذاشتن تجربیات‌تان در زمینه‌های تخصصی و پاسخ به سؤالات مخاطبان‌تان علاوه بر انتقال دانش و تجربه خود به افراد دیگری که به آن نیاز دارند و تجربه حس خوبی که از این تعامل دریافت می‌کنید، افراد بیشتری با مهارت‌هایتان آشنا خواهند شد و به‌دنبال آن مشتریان جدیدی را جذب خواهید کرد.

از کجا شروع کنیم؟

اگر هنوز آشنایی زیادی با نحوه کار و استفاده از نرم‌افزار همراه کلاب‌هاوس ندارید، کافی‌ است مراحل زیر را پیش ببرید:

با دعوت دوستان عضو شوید

همان‌طور که گفتیم عضویت در کلاب‌هاوس فقط با دعوت افرادی که در حال استفاده از این نرم‌افزار هستند امکان‌پذیر است. پس ابتدا از اطرافیان‌تان که در این نرم‌افزار عضو هستند بخواهید تا شما را دعوت کنند و نرم‌افزار روی گوشی هوشمندتان فعال شود.

گرچه در ابتدا این نرم‌افزار فقط برای سیستم‌عامل ios در دسترس بود، در حال حاضر نسخه بتا سیستم‌عامل اندروید آن نیز در حال ارائه خدمات است.

عضو باشگاه‌ها یا اتاق‌های گفت‌وگو شوید

برای یافتن افرادی که ایده و تفکراتی مشابه شما دارند، می‌توانید عضو باشگاه‌های مرتبط با حوزه کاری یا علاقه‌مندی‌تان شوید و در سخنرانی‌ها و گفت‌وگوهای اتاق‌های باشگاه شرکت کنید. خیلی وسواس به خرج ندهید. در هر حوزه‌ای که علاقه دارید یا در موردش کنجکاو هستید سرک بکشید و به صحبت‌های افراد مختلف گوش کنید و کسانی که به‌نظرتان افراد تأثیرگذار و جالبی هستند را دنبال کنید تا در جریان سخنرانی‌ها یا رویدادهای بعدی‌شان قرار بگیرید.

ارزش‌آفرینی کنید

موضوعی که در موردش اطلاعات زیادی دارید و فکر می‌کنید می‌تواند برای سایر افراد هم جذاب باشد انتخاب کنید و زمانی را برای میزبانی اولین اتاق گفت‌وگویتان تعیین کنید. ساختاری را برای نکاتی که می‌خواهید در موردشان صحبت کنید از پیش مشخص کنید و حتما زمانی را نیز به پرسش و پاسخ اختصاص دهید. سعی کنید جوری این گفت‌وگو را میزبانی کنید که زمانی که به پایان رسید شرکت‌کننده‌ها احساس کنند زمانی که صرف کرده‌اند پربازده بوده‌است.

مشارکت را بالا ببرید

می‌توانید در رویدادهایی که میزبانی می‌کنید از افراد شناخته شده مرتبط با موضوع به‌عنوان سخنران کلیدی دعوت کنید و با پرسیدن سؤالاتی که می‌تواند برای دیگران نیز جذاب و مفید باشد، میزان استقبال از رویدادتان را افزایش دهید. امکان پرسش و پاسخ نیز کمک می‌کند که مخاطبان مشارکت بیشتری در بحث داشته‌باشند و مطالب بیشتری مورد بحث قرار بگیرد. نکته جالبی که در مورد کلاب‌هاوس وجود دارد این است که بحث‌ها کاملا زنده‌است و هیچ‌وقت نمی‌توان از قبل به‌طور قطعی تعیین کرد که بحث به چه صورتی ادامه خواهد یافت و همین نکته شرکت در گفت‌وگوها را جذاب می‌کند.

عسل اخویان طهرانی - دانش روزنامه جام جم

برگرفته از: Forbes

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو