جذب ۴۵ میلیارد تومان اعتبار برای کشاورزان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۴۵ میلیارد تومان اعتبار در قالب «کشاورز کارت» جذب شده است.
کد خبر: ۱۳۰۹۹۲۶

به گزارش جام جم آنلاین لرستان، اسفندیار حسنی مقدم افزود: در سال گذشته حدود ۱۶ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شده است.

وی ادامه داد: در جریان سیل ویرانگر سال ۱۳۹۸ خسارت زیادی به بخش کشاورزی استان وارد شد که به منظور بازتوانی بهره‌برداران بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی تزریق شد.

حسنی مقدم گفت: سهم ابلاغی به استان لرستان در قالب «کشاورز کارت» ۸۰ میلیارد تومان اعلام شد که تاکنون ۴۵ میلیارد تومان معادل ۵۵ درصد جذب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: از برنامه‌های بسیار مهم در بخش کشاورزی سال جاری کشور طرح یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی در سامانه «سیاک» است که در استان به خوبی در حال فعالیت است و تا کنون ۷۴۴ هزار قطعه ترسیم شده و اطلاعات توصیفی ۵۶ هزار هکتار قطعه بارگذاری شده است و طی ارزیابی به عمل آمده استان لرستان مقام نخست اجرایی این طرح در سطح کشور را کسب کرده است.

حسنی مقدم به عملکرد مؤثر ستاد بیمه استان لرستان اشاره کرد و گفت: از طریق ستاد بیمه در سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ حدود ۱۰ میلیارد تومان بیمه نامه صادر شده و در سال گذشته حدود ۱۶ میلیارد تومان غرامت پرداخت شده است و از طرف ستاد بیمه برای حدود ۱۰ هزار نفر نیز تشکیل پرونده شده است.

وی به بحران‌های طبیعی در کشور اشاره کرد و گفت: کشور ما جز ۱۰ کشور بلاخیز جهان از حیث بلاهای طبیعی همانند زلزله، سیل، خشک سالی، سرمازدگی و… و. است که طبق تحقیقات از ۴۳ بلایای طبیعی در جهان ٣٣ مورد آن در کشور حادث می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: با وجود حجم حوادث غیر مترقبه ریسک تولید نیز بالاست و ما نیز بایستی بخشی از این بحران را به وسیله «بیمه» کاهش دهیم و به عنوان یک مؤلفه پشتیبانی برای استمرار تولید در نظر بگیریم.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها